آخرین خبرها از جایگزین پراید - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران در خصوص جایگزین پراید گفت: سایپا در حال کار کردن روی یک پلتفرم است و جایگزین پراید قرار است سال ۹۹ عرضه شود. در بازدیدی که از مرکز تحقیقات این خودروساز داشتم مشاهده کردم که سایپا روی پلتفرمی کار می‌کند که در مراحل نهایی قرار دارد ضمن این که قراردادها نیز با قطعه‌سازان بسته شده است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران اظهار کرد: قیمت خودرویی که جایگزین پراید خواهد شد قطعا از نمونه فعلی گران‌تر است اما رقم آن هنوز مشخص نیست. مردم از خودروهایی مانند پراید و پژو ۴۰۵ خسته شده‌اند و باید خودروهای جدید با تکنولوژی جدید جایگزین این محصولات شوند. علاوه بر این امکان اجرای استانداردهای جدید ۸۵ گانه به صورت کامل روی این دو خودرو وجود ندارد.

مطالعه بیشتر: جایگزین پراید سال آینده روانه بازار می‌شود / قیمت جایگزین پراید چقدر است؟

وی ادامه داد: وزاتخانه به شدت سیاست داخلی‌سازی در صنعت خودرو را در پیش گرفته و می‌توان گفت به طور متوسط روی کلیه خودروها ۷۵ درصد داخلی‌سازی داشتیم. باید این میزان طی ۲ سال به ۸۰ درصد داخلی‌سازی برسد و این قضیه مربوط به همان سیاست جدید وزارتخانه است.

نعمت بخش افزود: در مورد میزان داخلی‌سازی پراید باید به مقدار ارزبری اشاره کرد و هر دستگاه از این خودرو تقریبا هزار دلار ارزبری برای قطعه‌سازان دارد. میزان آن برای کارخانه تولید نیز حدود ۵۰۰ دلار است و به طور کلی تولید یک دستگاه پراید ۱۵۰۰ دلار ارزبری دارد.

دبیر انجمن خودروسازان در پایان اظهار کرد: اگر به دو سال گذشته بازگردیم، کلیه اقلام در زمینه گران شدن قطعا بیشتر از خودرو بوده است. صنعت خودرو در تلاش است تا با افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها، افزایش قیمت را نداشته باشد. اما زمانی که قیمت آلومینیوم ۴ برابر یا فولاد ۳ برابر می‌شود نمی‌توان کاری کرد. ما قبول داریم که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده اما راه چاره‌ای وجود ندارد.

منبع: گسترش نیوز

  • تاریخ انتشار : 07 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :