امدادگر آخر زمانی؛ پروژه جدید ارتش آمریکا با پیشرانه هیدروژنی - شرکت لیزینگ ایران خودرو

ارتش ایالات متحده و دپارتمان انرژی این کشور قصد دارند با همکاری هم یک خودروی امدادی مخصوص بحران تولید کنند. این خودرو که فعلا در مرحله ایده قرار دارد، با پیشرانه ای هیدروژنی تولید خواهد شد.

شاید بپرسید چرا ارتش و دپارتمان انرژی آمریکا خواهان استفاده از پیشرانه هیدوروژنی برای خودروی امدادی خود هستند؛ در پاسخ باید گفت خودروهای هیدروژنی می توانند به مدت ۷۲ ساعت انرژی، گرما و آب آشامیدنی مورد نیاز را تامین کنند. بنابراین چنین ویژگی هایی در شرایط بحرانی مثل آتش سوزی های گسترده یا طوفان های سهمگین می توانند بسیار حیاتی و مفید باشند.

gm surus (2)

در حال حاضر جزئیات زیادی درباره پروژه مشترک ارتش و دپارتمان انرژی ایالات متحده در دست نیست. با این حال می دانیم برای این پروژه نام H2Rescue انتخاب شده و پیش از آغاز آن در پاییز تمامی پیشنهادهای مهندسین و شرکا مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

پس از تکمیل نمونه اولیه، H2Rescue در تست های عملی شرکت می کند تا نقاط قوت و ضعف آن ارزیابی شود. در گام بعدی نیز هم دپارتمان انرژی و هم ارتش آمریکا به طور مشترک قابلیت های این خودرو را به نمایش خواهند گذاشت تا به همه نشان دهند که یک وسیله نقلیه امدادی سبز، چگونه می تواند در فجایع و شرایط بحرانی مفید و موثر واقع شود.

گفتنی است پیش از این و در سال ۲۰۱۶ ارتش ایالات متحده با همکاری جنرال موتورز نسخه پیل سوختی پیکاپ شورولت کلرادو را برای میادین نبرد تولید کرده است.

به غیر از کلرادوی هیدروژنی، اواخر سال گذشته نسخه هیدروژنی پیکاپ شورولت سیلورادو نیز توسط جنرال موتورز توسعه یافت تا این کمپانی توانمندی ها و تجارب خود در زمینه خودروهای پیل سوختی را مجددا به نمایش بگذارد. در این پیکاپ از مخازنی با فشار ۷۰۰ بار استفاده شده و گفته می شود امکان پیمایش مسافت ۴۰۰ مایلی (۶۴۳ کیلومتری) با آن وجود دارد.

توجه: مخاطبین عزیز تصاویر به کار رفته در این مطلب مربوط به کانسپت جنرال موتورز SURUS هستند.

  • تاریخ انتشار : 16 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :