اولین تصاویر از کیا اپتیمای جدید منتشر شد؛ تغییرات گسترده در انتظار سدان کره ای - شرکت لیزینگ ایران خودرو

تنها چند روز پس از انتشار تصاویر و تیزرهای مربوط به فیس لیفت هیوندای آزرا، شرکت کیا نیز در اقدامی مشابه چند عکس مبهم از فیس لیفت K5 را منتشر کرد. این اتفاق از آن جهت حائز اهمیت است که K5 در بازارهای بین المللی با نام اپتیما به فروش رسیده و تغییرات موجود، بالاخره به این سدان محبوب نیز راه خواهند یافت.

شرکت کیا در دهه ۹۰ و ۲۰۰۰ میلادی به لحاظ طراحی هیچ حرفی برای گفتن نداشت. اما با سیاست هایی که این خودروساز کره ای و برند مادر آن یعنی هیوندای در پیش گرفتند، اکنون شاهد تولید مدل های جذابی چون استینگر، سول و تلوراید با لوگوی کیا هستیم.

kia optima 2002

نسل اول کیا اپتیما که بین سال های ۲۰۰۰ الی ۲۰۰۵ روی خط تولید قرار داشت

همانطور که در عکس های ضمیمه شده نیز مشخص است، K5 جدید شباهتی با نسخه فعلی نداشته و قسمت های مختلف آن تا حد زیادی متحول شده اند. برای نمونه در نمای روبرو جلوپنجره موسوم به پوزه ببر کیا عریض تر گشته و چراغ های LED روشنایی در روز به تبعیت از کادنزا گرافیکی شبیه به حرف Z پیدا کرده اند.

kia optima 2020 vs kia optima 2019

با کمی دقت بیشتر در تیزرهای اخیر کیا، می توان متوجه شد که قاب آینه های جانبی به مکانی پایینتر انتقال یافته است. در نمای عقب چراغ LED نواری، خط عرضی کرومی و برآمدگی زیبای لبه صندوق از المان های شاخص هستند.

2020-kia-k5 (1)

بی تردید K5 2020 جزو زیباترین خودروها در نمای جانبی خواهد بود، چرا که کاپوت و سقف این سدان کره ای به صورت شیبدار طراحی شده و خط برجسته موجود روی درها، کاراکتری پویا و جذاب به آن بخشیده است. همچنین یک نوار کرومی از روی ستون A آغاز شده و تا انتهای خودرو امتداد می یابد. به طور کلی باید گفت کیا سعی کرده اتاق K5 جدید را همانند اتومبیل های کوپه طراحی کند، درست مثل نسل اخیر سوناتا.

kia optima 2020 vs kia optima 2019 2

در کنار نمای بیرونی، کیا تصویری از داخل کابین و چیدمان اجزای اصلی را نیز منتشر کرده است. این تصویر نشان می دهد که داشبورد K5 یا همان اپتیما طراحی مینیمالی داشته و از یک نمایشگر فوق عریض برای برقراری ارتباط با سیستم اینفوتینمنت استفاده خواهد شد. مثل اکثر خودروهای روز، عقربه های آنالوگ موجود در پشت فرمان نیز جای خود را به صفحه ای تمام دیجیتال می دهند.

2020-kia-k5 (2)

هنوز مشخص نیست که آیا این رندرینگ های دیجیتال به نسخه فیس لیفت K5 تعلق دارند یا نسل جدید آن؛ هر چند با رویه اخیری که کره ای ها در بحث طراحی در پیش گرفته اند، فیس لیفت و نسل جدید به نوعی مفهوم خود را از دست داده اند.

kia optima 2020 vs kia optima 2019 3

متاسفانه خودروساز کره ای درباره زمان رونمایی از K5 جدید حرفی به میان نیاورده است. ناگفته نماند نسل فعلی اپتیما در سال ۲۰۱۵ معرفی شده و تنها چهار سال از عمر آن می گذرد.

  • تاریخ انتشار : 29 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :