ایران و آذربایجان خودرو مشترک تولید می‌کنند - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، بنیاد حسین اف، سفیر جمهوری آذربایجان به منظور گسترش روابط دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان با مقامات ارشد استان آذربایجان شرقی در تبریز دیدار کرد و گفت: با بهره‌مندی از امکانات و ظرفیت‌های تجاری فعالان اقتصادی دو کشور، گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو جانبه بیش از پیش باید افزایش یابد.

سفیر جمهوری آذربایجان با اشاره به تحولات جهانی در تمام حوزه‌ها اظهار کرد: افزایش ۷۴ درصدی روابط اقتصادی دو کشور ایران وآذربایجان نشانه علاقمندی مردم و مسئولان دو کشور برای گسترش همکاری دو جانبه است. فضا برای گسترش همکاری‌های دو جانبه فعالان اقتصادی و تجاری دو کشور بیش از هر زمان دیگری مهیا است.

او افزود: هر دو دولت برای گسترش روابط اقدامات موثری تا کنون انجام داده‌اند و وقت آن رسیده که از ظرفیت فعالان اقتصادی ایران و آذربایجان در بخش‌خصوصی، در توسعه روابط بهره‌برداری شود.

همکاری ایران و آذربایجان افزایش می‌یابد

از سوی دیگر رئیس اتاق تبریز با اشاره به برطرف‌سازی مشکلات تجاری میان ایران و آذربایجان گفت: با برطرف کردن مشکلات موجود در گسترش روابط اقتصادی دو کشور روابط دو جانبه در راستای توسعه اقتصادی دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان بیش از پیش گسترش یابد.

یونس ژائله افزود: ایجاد تعرفه‌های ترجیحی، اعزام و پذیرش هیات‌های اقتصادی و تجاری، تشکیل شرکت‌های مشترک تجاری از طرف دو کشور از جمله اقدامات موثر در راستای گسترش همکاری‌های دو جانبه است. با همکاری و هم افزایی فعالان اقتصادی دو کشور امکان حضور موفق و موثر در بازارهای ثالث فراهم خواهد شد.

ژائله با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش‌های کشاورزی، صنایع غذایی، صنایع سنگین همچون تراکتورسازی و خدمات فنی و مهندسی و…، این بخش‌ها را بستری مناسب برای افزایش همکاری‌های دو جانبه خواند و تولید مشترک خودرو با این کشور را از جمله اقدامات مهم ایران در گسترش روابط تجاری فی ما بین خواند.

مطالعه بیشتر: خودروهای روسی وارد ایران می‌شوند

  • تاریخ انتشار : 02 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :