تصاویر هیوندای آزرا فیس لیفت با تغییراتی گسترده و عجیب لو رفت - شرکت لیزینگ ایران خودرو

در سال ۲۰۱۶ بود که هیوندای از نسل جدید گرنجور یا همان آزرا در سرزمین مادری رونمایی کرد. با وجود اینکه عرضه این خودرو در بازارهای بین المللی از سال گذشته شروع شده، ولی به نظر می رسد خودروساز کره ای خود را برای معرفی نسخه فیس لیفت هیوندای آزرا آماده می کند.

هیوندای آزرا

علت این گمانه زنی تصاویر منتسب به آزرای جدید است که اخیرا در برخی رسانه های خودرویی منتشر شده؛ در این تصاویر نمای جلو، عقب و حتی جزئیات داخل کابین کاملا واضح و بدون هر گونه پوشش استتاری قابل رویت هستند.

99d7e8da-2020-hyundai-grander-3-azera

اولین چیزی که در برخورد با این نسخه از آزرا جلب توجه می کند، طراحی بسیار عجیب و غریب نمای جلو و ترکیب غیرعادی چراغ ها و جلوپنجره آن است. همانگونه که در تصاویر ضمیمه شده می توانید مشاهده فرمایید، چراغ های اصلی مدل فعلی که قابی نسبتا ساده دارند، قرار است جای خود را به نمونه های چند تکه با زوایای تیز بدهند.

e8a62a9f-hyundai-grandeur-1

در نمای عقب استفاده بیش از حد از خطوط و زوایای تیز توسط طراحان هیوندای کاملا مشهود است؛ ضمن اینکه خروجی های اگزوز به شکلی زیبا در گوشه های سپر جدید تعبیه شده اند. به هم پیوستگی چراغ های عقب با یک نوار باریک را می توان وجه تشابه آزرای کنونی و نسخه مورد بحث دانست.

12b66479-2020-hyundai-grander-1-azera

عکس های فاش شده از فیس لیفت آزرا، بخشی از کابین و داشبورد نیز را به نمایش می گذارند. بهره گیری از دو نمایشگر دیجیتال عریض مشابه با آنچه که در نسل فعلی مرسدس بنز S کلاس به کار رفته، بارزترین ویژگی این بخش به شمار می رود.

ec52cca0-2020-hyundai-grander-4-azera

ظاهرا سبک و سیاق متفاوتی که هیوندای با نسل اخیر سوناتا در پیش گرفته، در مدل لوکس تر آزرا نیز نمود پیدا خواهد کرد؛ هر چند در صورت واقعیت داشتن انتساب این تصاویر به آزرا، احتمالا خودروساز کره ای با انتقاداتی نیز روبرو خواهد شد.

1aa9b3f9-2020-hyundai-grander-5-azera

درباره مشخصات فنی فیس لیفت هیوندای آزرا فعلا اطلاعاتی در دست نیست، ولی به احتمال زیاد از موتورهای کنونی برای تامین نیروی خودرو استفاده می شود. این موتورها عبارتند از نمونه ۲٫۴ لیتری چهار سیلندر GDi، نمونه ۳ لیتری V6 MPi لامبدا، نمونه ۳ لیتری V6 GDi لامبدا و نمونه ۳٫۵ لیتری V6 MPi لامبدا.

e41e44dc-2020-hyundai-grander-2-azera

شایان ذکر است با تصمیمی که هیوندای دو سال پیش گرفت، عرضه آزرا پس از مدل ۲۰۱۷ در کانادا و ایالات متحده متوقف شد. این خودرو اکنون در بازارهایی مثل کره جنوبی، چین، خاورمیانه و چند کشور محدود در قاره آمریکا به فروش می رسد.

  • تاریخ انتشار : 21 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :