سمند یک میلیون تومان ارزان شد / ادامه کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، آرامش در بازار خودروهای تولید داخل امروز هم ادامه داشت. براین اساس تیبا صندوق‌دار همچنان ۵۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. تیبا ۲ در بازار حدود پنج میلیون با قیمت تحویل کارخانه اختلاف دارد و اکنون به ۵۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. ساینا همچنان روی ۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ایستاده و کوییک دنده‌ای مثل دیروز ۶۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت پراید سایپا ۱۳۱ در بازار ۴۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است و حدود پنج میلیون با قیمت مصوب کارخانه اختلاف دارد. این اختلاف قیمت در مورد پراید هاچ‌بک بیشتر است به نحوی کهری که این محصول در بازار با قیمت ۴۸ میلیون تومان فروخته می‌شود که هشت میلیون گران‌تر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. پراید وانت هم در بازار ۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و چهار میلیون از قیمت مصوب کارخانه گران‌تر است.

امروز محصولات ایران خودرو نیز مسیر مشابهی با سایپا داشت به گونه‌ای که اغلب محصولات ایران خودرو امروز بدون تغییر یا کاهش قیمت روز را به پایان رساندند. سمند EF۷ امروز یک میلیون تومان ارزان شد و به قیمت ۸۵ میلیون تومان بازگشته است. سمند LX هم با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی روبرو شده و در بازار حدود ۷۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز در بازار امروز ۳۰۰ هزار تومان کاهش قیمت پیدا کرده و به ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. با این وجود دیگر مدل‌های پژو ۴۰۵، در این کاهش قیمت همراهی نمی‌کنند. پژو ۴۰۵ GLX بنزینی امروز مثل روز گذشته با قیمت ۷۳ میلیون در بازار فروخته می‌شود و پژو ۴۰۵ SLX روی قیمت ۸۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متوقف شده است. باید توجه داشته باشید قیمت مصوب کارخانه برای پژو ۴۰۵ SLX حدود ۱۵ میلیون ارزان‌تر از قیمت بازار و معادل ۶۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

رانا نیز ثبات قیمت در بازار ظاهر شده و تغییری نسبت به روز گذشته ندارد. قیمت روز رانا در حال حاضر ۷۹ میلیون تومان است. در طرف مقابل پژو پارس با افزایش قیمت در حد ۲۰۰ هزار تومان به ۹۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای پژو پارس حدود ۱۴ ملیون کمتر از قیمت بازار و معادل ۷۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

قیمت روز پژو ۲۰۶ تیپ ۵ امروز روی رقم ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متوقف شده و تفاوتی با قیمت دیروز ندارد. دیگر مدل‌های پژو ۲۰۶ هم وضعیت مشابهی تجربه می‌کنند و تغییری نسبت به روز قبل پیدا نکرده‌اند. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ همچنان مثل دیروز با قیمت ۸۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و پژو ۲۰۶ صندوق‌دار روی قیمت ۹۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان متوقف شده است.

منبع: خبرآنلاین

  • تاریخ انتشار : 17 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :