طرفداران محیط زیست حریف عشق سرعت های آلمانی نشدند - شرکت لیزینگ ایران خودرو

اتوبان های آلمان را باید یکی از جاذبه های این کشور اروپایی برای عشاق سرعت و هیجان دانست، چرا که بخش هایی از این شبکه ۱۳ هزار کیلومتری فاقد محدودیت سرعت بوده و مالکین مدل های اسپرت و سوپر اسپرت می توانند با فشردن پدال گاز تا انتها، بدون ترس از جریمه شدن تخت گاز برانند.

سرعت

اما اوایل امسال حزب سبزهای آلمان پیشنهادی را در رابطه با اعمال محدودیت سرعت در بزرگراه ها به پارلمان ارایه کرد. اعضای این حزب که بیشتر مسائل اکولوژیکی، اقتصادی و اجتماعی را در اولویت قرار می دهند، معتقد بودند با محدود کردن سرعت در بزرگراه ها، از میزان هزینه های رانندگان، شدت آلودگی هوا و صداهای مزاحم کاسته می شود.

در کنار فاکتورهای یاد شده، افزایش ایمنی عبور و مرور دیگر عاملی بود که سبزها و دیگر قانونگذاران برای اعمال محدودیت سرعت به آن متوسل می شدند.

در طرح پیشنهادی حداکثر سرعت برای حرکت در اتوبان ها برابر با ۸۰ مایل (معادل ۱۳۰ کیلومتر) در ساعت تعیین شده بود. البته این رقم به اتوبان ها اختصاص نداشت و همه راه های ارتباطی کشور آلمان را در بر می گرفت.

خبر خوش برای علاقه مندان اینکه طرح پیشنهادی سبزها در پارلمان رای نیاورده و تصویب نشده است. آنطور که دویچه وله گزارش کرده، از میان ۶۳۱ نماینده پارلمان ۴۹۸ نفر با طرح پیشنهادی این حزب مخالفت کرده اند.

علاوه بر این گزارش دویچه وله حکایت از آن دارد دولت آلمان با اعمال محدودیت سرعت در بخش اعظمی از اتوبان های این کشور مخالف بوده و در ژانویه گذشته پیشنهاد تعیین سقف برای سرعت مجاز با هدف کاهش گازهای آلاینده را رد نموده است. وزیر محیط زیست آلمان نیز به صراحت مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده و افزوده محدودیت سرعت وسایل نقلیه در اتوبان ها کمک چندانی به کاهش حجم کل دی اکسید کربن تولید شده نمی کند.

  • تاریخ انتشار : 22 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :