نحوه دریافت سود تاخیر در تحویل محصولات ایران خودرو و سایپا - شرکت لیزینگ ایران خودرو

بدعهدی خودروسازان همچنان به داستان دنباله‌داری بدل شده است. در این شرایط اقتصادی برخی مردم سرمایه‌هایشان را به کالا تبدیل کرده‌اند. برخی دیگر نیز پول‌های پس ‌انداز خود را صرف خرید خودرو کردند؛ این در حالی که بخشی سرمایه‌های مردم از سال گذشته تاکنون در دست خودروسازان معطل باقی مانده است.

تاخیر در تحویل خودروی فروخته شده از جمله مشکلات خریداران خودرو در ایران است. اخیرا به دلیل تحریم ها و مشکلات فراوان خودروسازان، خودروهای ثبت نامی با تأخیر زیاد به خریداران تحویل داده می شوند. در اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، ضوابط پرداخت جریمه تاخیر در تحویل خودروها تعیین شده و خودروسازان و واردکنندگان خودرو ملزم به پرداخت سود تأخیر به خریداران شده ‌اند.

در دعوتنامه های صادر شده سود مشارکت تا تاریخ صدور دعوتنامه ها محاسبه شده است و سود های مربوطه تا زمان دریافت خودرو می‌بایست توسط مالک پیگیری و دریافت گردد.

سود تأخیر

لذا خواهشمند است پس از دریافت خودرو طی تماس با مرکز پاسخگویی ایران خودرو و سایپا و ارائه ردیف قرارداد سود متعلقه از زمان تسویه حساب تا تحویل خودرو را پیگیری فرمایید.

بند مهم دعوتنامه:

مشتری محترم با توجه به فاصله زمان تحویل خودروهای اعلام شده در این دعوتنامه، سود مشارکت و سود تأخیر از زمان صدور دعوتنامه تا تاریخ فاکتور محاسبه و پس از تحویل خودرو از طریق امور مشتریان این شرکت قابل دریافت است.

  • تاریخ انتشار : 23 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :