همه بازارها منفی شدند / عرضه اولیه هم بورس را نجات نداد / طلا همچنان می‌ریزد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهارشنبه تا ساعت ۱۵ با ۱۳ تومان کاهش، ۱۱ هزار و ۲۴۷ تومان معامله شد.

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار هم در بازار آزاد امروز چهارشنبه اول آبان تا ساعت ۱۵ با پنج هزار و ۱۰۰ تومان کاهش به ۳۹۵ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.

قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز چهارشنبه اول آبان تا ساعت ۱۵ با ۱۳ هزار تومان کاهش به سه میلیون و ۸۹۰ هزار تومان رسید.

در بورس هم وضعیت به همین شکل نزولی بود. بازار سهام در اولین روز آبان ماه کار خود را در محدوده منفی به پایان رساند. در این روز شاخص کل بورس با افتی بیش از دو هزار ۵۰۰ واحدی، در کانال ۳۰۵ هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص بورس آخرین روز هفته را نزولی پشت سر گذاشت.

افت شاخص بورس در حالیست که امروز عرضه اولیه‌ای هم در این بازار بود. در اولین روز آبان ماه، بازار سرمایه پذیرای عرضه اولیه شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین با نماد «وآوا» به پایان رسید. در عرضه اولیه وآوا به هر کد، ۱۷۴ سهم در سقف قیمتی خود یعنی ۲۱۶۰ ریال رسید که در مبلغی در حدود ۳۷ هزار تومان را شامل می‌شود.

از جمله اخبار امروز این بود که همدست سلطان سکه دستگیر شد و وزیر صنعت، معدن و تجارت هم با بیان اینکه تولید پژو ۴۰۵ glx بنزینی تا پایان امسال متوقف می‌شود، گفت: تولید ۳ نوع پراید نیز در دی‌ماه ۹۸، اردیبهشت و تیرماه ۹۹ متوقف خواهد شد.

همچنین امروز حسن روحانی در جلسه هیأت دولت از کنترل نرخ ارز توسط دولت سخن گفت، بر نظارت بر بازارها تاکید کرد و در عین حال از فواید رقابت و شفافیت سخن گفت.

رئیس جمهور گفت: علیرغم همه فشارها قیمت ارز را کنترل کرده‌ایم. این دولت کارآمد و قوی است و دولتی است که وقتی وارد نیویورک می‌شود، محور همه مذاکرات قرار می‌گیرد و همه برای دیدار با رئیس جمهور از همدیگر سبقت می‌جویند.

انتشار گزارشی درباره هزینه ساخت خانه و اشتباه در حذف یارانه نیز از جمله اخبار امروز تجارت‌نیوز بود.

همچنین رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: ما در ماه‌های آینده هم شاهد تداوم کاهش نرخ تورم خواهیم بود باید اضافه کنم که در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از ابزاری برای مدیریت نقدینگی از طریق عملیات بازار باز هستیم.

مطالعه بیشتر: آخرین خبر از اینستکس / سوبسید برای خریداران خانه در آمریکا و کانادا / تورم کاهش می‌یابد

  • تاریخ انتشار : 23 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :