پراید از رده خارج می‌شود - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به خبرنگاران در مورد خروج برخی خودروها از چرخه تولید، گفت: در برخی خودروهای پر تیراژ به‌خصوص در خانواده پراید و پژو خروج از روند تولید خواهیم داشت.

وی افزود: فرآیند خارج کردن از روند تولید خودروهایی که اعلام شده، در پایان سال جاری پایان خواهد یافت و در حال جایگزینی خودروهای دیگری با خودروهایی هستیم که تولیدشان متوقف می‌شود، همچنین خودروسازها تعهدات خود را به‌زودی انجام خواهند داد.

رحمانی در مورد بهبود فضای کار در کشور افزود: در این حوزه برخی اقدامات باید در حیطه داخلی وزارتخانه صورت می‌پذیرفت که آنها به‌خوبی انجام شده، به‌طوری که در حال حاضر از ۸۷ مجوز بهره‌برداری به ۴۶ مجوز رسیدیم که موجب تسهیل کارها شده است. سامانه‌ها نیز کامل‌تر شده است و این اقدامات در حیطه خود وزارت موثر بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: ما به عنوان متولی حوزه کسب و کار از دستگاه‌های دیگر مطالبات و پیگیری‌های لازم را داریم چرا که مسئول مستقیم این حوزه، مرکز ملی فضای کسب و کار است که در وزارت اقتصاد قرار دارد. ما ارتباطات خوبی با این مرکز داشته و در گزارش این نهاد به‌عنوان وزارتخانه نمونه در بهبود فضای کسب و کار شناخته شده‌ایم.

وی همچنین در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت:‌ قطعا یکی از مدل‌های قدیمی پراید تا چند روز دیگر از تولید خارج می‌شود.

رحمانی افزود: قیمت تولید شده پراید کمتر از چهل میلیون است.

منبع: فارس

  • تاریخ انتشار : 16 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :