پشت پرده توسعه یک کراس اوور برقی بر مبنای فورد موستانگ - شرکت لیزینگ ایران خودرو

در عصر جدید عرضه وسایل نقلیه برقی توسط شرکت های مختلف خودروسازی امری کاملا عادی بوده و به نوعی رقابت شدیدی بین آن ها در این خصوص شکل گرفته است. شرکت فورد نیز از این قاعده مستثنا نیست. در همین راستا فورد قصد دارد تا اولین گام مهم و اساسی خود را با عرضه یک شاسی بلند یا کراس اور آن هم با نام تاریخی موستانگ بردارد.

اگر در گذشته به یک هوادار دو آتشه موستانگ اعلام می کردید که فورد قصد عرضه یک کراس اور برقی آن هم با نام موستانگ را دارد با واکنش شدیدی او مواجه می شدید.

در هر صورت در ادامه قصد داریم تا به تمام اطلاعات و شایعاتی که پیرامون عرضه این محصول تمام برقی وجود دارد بپردازیم.

در ژانویه ۲۰۱۸ فورد رسما اعلام کرد که قصد عرضه یک کراس اور تمام برقی با الهام از ماسل کار محبوب خود یعنی موستانگ را دارد و احتمالا نام آن "Mach1" خواهد بود با این وجود طرفداران شرکت فورد فشار زیادی به این شرکت آوردند تا از عرضه محصولی برقی با این نام خودداری کند.

در ادامه اعلام شد که لینکولن، برند زیر مجموعه فورد نیز این پلت فرم را در اختیار خواهد گرفت و مدل نهایی تولیدی این برند ظاهر کاملا متفاوت به نسبت مدل فورد نشان خواهد داشت.

در ادامه نیز تصاویر جاسوسی جدیدی از یک کراس اور منسوب به فورد شکار شد که به طور کامل توسط پوشش مخفی شونده استتار شده بود. در حال حاضر هیچ اطلاعات خاصی در خصوص این کراس اور در دسترس نیست و مشخص نشده است که آیا طرح بدنه این محصول به همین فرم باقی بماند یا فورد در حال تست و بررسی قوای محرکه آن است.

فورد در زمینه مخفی کاری تجربه بسیار خوبی دارد به همین علت نیز مشخص نیست که در بخش قوای محرکه با چه نوع موتور الکتریکی طرف هستیم اما به احتمال بسیار زیاد فورد نیز از یک موتور الکتریکی در هر دو محور خودرو استفاده خواهد کرد تا یک کراس اور چهارچرخ متحرک داشته باشد.

موستانگ

فورد تنها این مسئله را تایید کرده که قصد عرضه یک کراس اور تمام برقی با برد حرکتی بیش از ۴۸۴ کیلومتر با یک بار شارژ را دارد.

طبق شایعات فورد به احتمال زیاد یک مدل کانسپت از این کراس اور را در نمایشگاه لوس آنجلس در ماه آینده میلادی به نمایش در خواهد آورد. البته این شرکت هنوز هیچ برنامه خاصی برای حضور در نمایشگاه لوس آنجلس اعلام نکرده است.

شرکت های خودروسازی سعی می کنند که از طراحی متفاوت برای عرضه اولین محصول تمام برقی خود بهره ببرند. به عنوان نمونه می توان به مدل i3 و i8 شرکت بی ام و همچنین زیرمجموعه لوکس ولوو یعنی پولستار ۲ اشاره کرد.

  • تاریخ انتشار : 10 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :