چشمگیر و بی مانند؛ کانسپت لکسوس LF-30 در نمایشگاه خودروی توکیو رونمایی شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

کانسپت لکسوس LF-30 با طراحی خیره کننده در نمایشگاه خودروی توکیو رسما رونمایی شد. این کانسپت پیش نمایشی از آینده محصولات برقی این شرکت است. لکسوس با رونمایی از این کانسپت قصد دارد تا به ما فناوری های به روز و اختصاصی خود و همینطور طراحی آینده نگرانه محصولاتش را نشان دهد.

لکسوس LF-30

لکسوس خودروهای برقی را فرصتی مناسب برای تغییرات اساسی می بیند. به خصوص در ساخت خودروهای لوکس چنین آینده ویژه ای را برای محصولات لکسوس متصور است. طول کلی این کانسپت برابر ۵۰۹۰ میلی متر است و ارتفاع آن نیز به ۱۶۰۰ میلی متر می رسد. فاصله بین دو محور و پهنای این کانسپت نیز به ترتیب برابر با ۳۲۰۰ و ۱۹۹۵ میلی متر است.

این کراس اوور به بسته باتری با ظرفیت ۱۱۰kWh مجهز است که توانایی شارژ شدن با شارژر ۱۵۰kW را دارد. برد حرکتی آن نیز برابر با ۵۰۰ کیلومتر اعلام شده است.

لکسوس LF-30

مدل مفهومی لکسوس LF-30 به موتورهای الکتریکی قرار گرفته در چرخ (هاب موتور) مجهز است که ویژگی های به خصوصی را به آن اضافه می کند. گرچه در حال حاضر این موتورها در محصولات تولیدی استفاده نمی شوند با این وجود در آینده نه چندان دوری احتمالا شاهد استفاده از این آرایش فنی خواهیم بود.

مجموع قدرت و گشتاور این موتورها به ۵۳۶ اسب بخار و ۷۰۰ نیوتن متر می رسد. حداکثر سرعت این کانسپت برابر با ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت بوده و این خودرو برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر به تنها ۳٫۸ ثانیه زمان نیاز دارد.

لکسوس LF-30

یکی از دیگر نکات جالب توجه این کانسپت نبودن ورودی شارژر است که لکسوس اعلام کرده این کانسپت به طور کامل توسط شارژر وایرلس و بدون سیم شارژ می شود. در حال حاضر تویوتا به عنوان شرکت مادر لکسوس در حال کار بر روی نسل آینده باتری های خودرو یعنی باتری های حالت جامد است. در داخل اتاق کانسپت نیز با فرمان مخفی شونده طرف هستیم که با قرار گیری خودرو در حالت رانندگی خودران فرمان از جلوی دیدگان راننده به کنار خواهد رفت.

یکی از ویژگی های دیگر این کانسپت تجهیز آن به درون های مخصوص است که تخلیه بار قرار گرفته در صندوق را برای شما ممکن می سازد.

  • تاریخ انتشار : 23 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :