چشم‌انداز تاریک برای صنعت خودرو در جهان - شرکت لیزینگ ایران خودرو

آسیب‌های جنگ‌های تجاری آمریکا را تمام دنیا از فلات‌های ایسلند گرفته تا کارخانه‌های اتومبیل‌سازی ژاپن حس می‌کنند و با توجه به استاندارد‌های تعیین شده آینده صنعت خودرو در جهان تاریک است.

به گزارش تجارت‌نیوز، روسای بانک‌های مرکزی و وزرای دارایی در هفته جاری روایت‌های ناراحت‌کننده‌ای از آسیب دیدن اقتصادهایشان در جلسات صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن داشتند. برخی از آن‌ها اشاره کردند سیاست آمریکا از دهه ۱۹۴۰ که به تشکیل صندوق بین‌المللی پول کمک کرد بسیار تغییر کرده است.

دیوید ملپس، رئیس بانک جهانی به شرکت‌کنندگان در جلسه این هفته گفت: «در آن زمان اقتصاد جهان بیش از یک دهه بود که تحت فشار عوارض بالا، رکود و جنگ قرار داشت که باعث شد هنری مورگنتو، وزیر خزانه‌داری وقت آمریکا از یک سیستم اقتصاد جهانی پشتیبانی کند».

ملپس گفت پیام آمریکا در آن زمان این بود: «اول هیچ محدودیتی برای موفقیت وجود ندارد و دوم رونق و موفقیت گسترده به نفع همه است».

رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت تاثیرات منفی ناخواسته جنگ‌های تجاری آشکار شده است و همه ضرر کرده‌اند.

کریستالینا جورجیوا، مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول نیز گفت: پس از به پایان رسیدن گردهمایی ۱۸۹ عضو صندوق بین‌المللی پول، تاثیرات منفی ناخواسته جنگ‌های تجاری آشکار شد، همه ضرر کرده‌اند.

۱۵ ماه پیش، امریکا، بزرگ‌ترین واردکننده جهان یک جنگ تجاری تلخ را با چین، بزرگ‌ترین صادرکننده جهان آغاز کرد. دونالد ترامپ هم در مرکز شکست اکثر مذاکرات تجاری با شرکای تجاری برتر واشنگتن قرار دارد.

صندوق بین‌المللی پول در همین هفته تخمین زد که جنگ‌های تجاری رشد اقتصاد جهان را در ۲۰۱۹ تا ۳ درصد کاهش می‌دهد که پایین‌ترین حد طی یک دهه گذشته است.

آسیب این جنگ‌ها به‌طور مساوی تقسیم نشده است. آمریکا به‌خاطر هزینه بالای داخلی مصرف‌کنندگانش، کمترین آسیب را بین ۲۰ اقتصاد برتر دنیا از کاهش صادرات دیده است.

پیر موسکوویسی، کمیسر اتحادیه اروپا در امور اقتصادی و مالی گفت: بیشترین آسیب را کشور‌های اروپایی حس کرده‌اند، چون اقتصاد آن‌ها به‌شدت وابسته به صادرات و برای تجارت باز است.

منبع: جوان آنلاین

  • تاریخ انتشار : 22 October 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :