آخرین قیمت خودرو ها در بازار توسط دلالان اعلام شد + جدول [به روز رسانی] - شرکت لیزینگ ایران خودرو

شوک روانی ناشی از افزایش شدید قیمت بنزین در چند روز گذشته همچنان ادامه دارد و همین مساله بسیاری از بازار ها را با رکود و کاهش چشمگیر تعداد مشتریان مواجه کرده است. طبیعتا بازار خودرو نیز از این شرایط جدا نیست و هم اکنون کمتر کسی تمایل به خرید و فروش خودرو خود دارد. چرا که سمت و سوی بازار در جهت افزایش یا کاهش قیمت خودرو برای بسیاری افراد روشن نیست.

اما در چنین شرایطی ظاهرا سوداگران همیشگی فعال در بازار خودرو کمر همت بسته اند تا با اعلام قیمت های بالاتر و افزایش حبابی قیمت ها، بازار را به سمت افزایش سوق دهند. برای مثال در شرایطی که معامله چندانی در بازار انجام نمی شود و قیمت خودرو ها به شکل دقیق و واقعی (قیمت معامله خودرو در دفترخانه ها و مراکز تعویض پلاک) روشن نیست، واسطه گران خودروهای خود را با قیمت های بالاتری نسبت به هفته پیش آگهی می کنند و این مساله باعث می شود که خریداران نیازمند به خودرو، دچار تشویش شده و با نگرانی از افزایش مجدد قیمت ها، تعلل را کنار گذاشته و نسبت به پرداخت رقم های بالا برای خرید خودرو اقدام نمایند.

متاسفانه این تکنیک کثیف سال هاست که در بازار خودرو و مسکن در راستای جهت دهی به بازار اجرا می شود و ظاهرا نهاد های نظارتی نیز راه حل خاصی برای برخورد با این گران فروشی عمدی ندارند.

قیمت خودرو

اما به هرحال می توان با اطلاع رسانی رسانه ای تاحدی مانع از تاخت و تاز دلالان در بازارهای مختلف شد. از این رو لازم به تاکید است که در زمان نگارش این مطلب (۲۸ آبان ۹۸) اعلام قیمت های ۵۴ میلیونی برای پراید ۱۱۱، ۴۹ میلیونی برای پراید ۱۳۱، قیمت ۲۰۰ میلیونی برای چانگان CS35 (که تا حدی نیازمند بنزین سوپر است)، قیمت عجیب ۲۱۰ میلیونی برای رنو ساندرو استپ وی و تیبا با قیمت ۵۷ میلیون تومان محل چندانی از اعراب ندارد و در صورت تحویل خودرو توسط ایران خودرو و سایپا ممکن است در هفته بعدی با کاهش مواجه شود.

در خصوص محصولات ایران خودرو نیز رقم هایی مانند، ۱۲۳ میلیون برای دنا، ۸۹ میلیون تومان برای سمند LX، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۹۰ میلیون تومان و قیمت ۱۰۵ میلیون تومانی برای پژو ۲۰۶ تیپ ۵ اعلام می شود و قیمت ۸۰ میلیونی پژو ۴۰۵ GLX، قیمت ۱۰۶ میلیونی پژو پارس نیز با توجه به مشابهت فنی این خودرو با ۴۰۵ و سمند به هیچ عنوان منطقی به نظر نمی رسد.

دلالان چشم طمع زیادی نیز به بازار خودروهای مونتاژی و وارداتی بسته اند و افزایش حدود ۵۰ میلیون تومانی قیمت خودروهای هیبریدی و رسیدن قیمت پژو ۲۰۰۸ به رقم شگفت انگیز ۳۸۰ میلیون تومان یا رسیدن قیمت هایما S7 به رقم ۴۰۰ میلیون تومان نیز در همین راستا اعلام می شود.

افزایش قیمت وانت در بازار

فعالان بازار دلیل مهم افزایش قیمت انواع وانت در قیاس با سایر خودروها ،سهمیه‌های تخصیصی به این خودروها از پس اعلام سهمیه بندی بنزین بوده است .

سهمیه در نظر گرفته شده برای وانت بیشتر از سایر خودروهای شخصی است .

بر اساس این گزارش وانت آریسان که در اواخر شهریور ماه و اوایل مهرماه به قیمت ۵۳ میلیون تومان فروخته می‌شد، حالا در پایان آبان ماه با پذیرش افزایشی ۱۷ میلیون تومانی به ۷۰ میلیون تومان رسیده است . این خودرو در فایل‌های اعلامی هر چند به این قیمت عرضه می شود اما بازاری‌ها خبر از رکود خرید و فروش می‌دهند و می‌گویند میزان خرید و فروش در بازار چندان نیست.

قیمت سایپا ۱۵۱ نیز که یک ماه قبل ۴۴ میلیون تومان بود، در حال حاضر به آستانه ۵۰ میلیون تومان رسیده است .

در این میان قیمت وانت زامیاد دو گانه سوز رادیال از ۷۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در یک ماه قبل به ۷۹ میلیون تومان و قیمت وانت زامیاد گازسوز ساده از ۷۵ میلیون تومان به ۸۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ، سهمیه وانت کم مصرف بنزینی ۲۰۰ لیتر در ماه تعیین شده است . سهمیه وانت کم مصرف دو گانه سوز نیز ۶۰ لیتر در ماه است و وانت پرمصرف بنزینی سهمیه ای برابر با ۳۰۰ لیتر و وانت پرمصرف دو گانه سوز سهمیه ای برابر با ۱۲۰ لیتر دریافت می کند .

برای پیش بینی روند تغییر قیمت خودرو در واکنش به افزایش قیمت اخیر بنزین می توانید این مطلب را مطالعه فرمایید.

در جدول زیر می توانید آخرین قیمت خودروهای مدل ۹۷ و ۹۸ صفر کیلومتر و سفید رنگ را که توسط دلالان اعلام می شود مشاهده فرمایید.

گفتی است که به نوشته سایت ایرانجیب، این قیمت ها مربوط به خودروهای فاقد پوشش های تکمیلی بیمه، رنگ های متالیک تیره می شود.

  • تاریخ انتشار : 21 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :