آخرین وضعیت خودروهای معوق ایران‌خودرو و سایپا - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، در بهار امسال یکی از معاونان وزیر صمت و قائم مقام سایپا وعده داده بودند که تا پایان مهر ماه امسال همه خودروهای معوق سال گذشته به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

با این حال کامنت‌های مخاطبان تجارت‌نیوز درباره خودروهای پیش‌فروش نشان می‌داد که هنوز هم همه تعهدات ایفا نشده است.

۳۰ مهر ماه امسال در واکنش به این اتفاقات درباره تحویل خودروهای معوق ایران‌خودرو اعلام شد: تعهدات معوق برخی از محصولات پر تیراژ شرکت ایران خودرو در نیمه دوم آبان ماه سال جاری به روز می‌شود.

۱۰ آبان ماه هم قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش درباره خودروهای پیش‌فروش سایپا گفت: براساس اعلام قبلی، تمام مشتریانی که در سال ۹۷ اقدام به تکمیل وجه نموده و پذیرش آنها در صف فاکتور قرار گرفته بود، خودروهای خود را دریافت کرده‌اند.

با این حال عبدالله رضیان، نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با قدس آنلاین، با انتقاد از پیش فروش خودرو توسط خودروسازی‌های بزرگ کشور درحالیکه تعهدات قبلی آنان هنوز اجرایی نشده است، اظهار کرد: متأسفانه شرکت‌های ایران خودرو و سایپا هنوز به تعهدات قبلی خود عمل نکرده‌اند اما شاهدید که هر چند وقت یکبار در حال اجرای ثبت نام جدید پیش فروش خودرو هستند. بسیاری از ثبت نام کنندگان که شش ماه پیش نوبت تحویل خودروی آنان فرا رسیده اما هنوز خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند. حتی از سال گذشته هم اجرای برخی تعهدات زمین مانده است.

عبدالله رضیان تصریح کرد: خودروسازی‌ها به تازگی روشی را یاد گرفته و مدعی هستند که چون سازمان بازرسی در دفاتر این شرکت‌ها مستقر هستند نمایندگان مجلس نباید در زمینه وضعیت بازار خودرو بخصوص نحوه پیش فروش آن دخالتی داشته باشند، درحالیکه صحبت ما این است که باید حقوق مردم پرداخت شود. ما هم نسبت به این مدل از پیش فروش خودرو درحالی که تعهدات قبلی اجرایی نشده است انتقاداتی داریم. بنابراین وزیر صنعت باید هرچه سریعتر در کمیسیون صنایع حضور یابد و پاسخگوی به این مساله باشد.

پیش از این نیز، سیدجواد حسینی‌کیا، نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی درباره زمان تحویل خودروهای معوق به تجارت‌نیوز گفته بود: قرار شده تا پایان امسال تعهدات سال قبل خودروسازان عملی شود، منتها در خصوص برخی از خودروها ظرفیت انجام تعهد نیست و باید تبدیل شود که عمده مشکلات آن حل می‌شود.

مطالعه بیشتر: پایان اولتیماتوم به خودروسازان / خودروهای پیش‌فروش نرسیدند / مردم در انتظار پاسخ سایپا و ایران‌خودرو مطالعه بیشتر: فروش ۱۲ مدل از محصولات سایپا از فردا ۱۲ آبان

  • تاریخ انتشار : 03 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :