آیا با افزایش قیمت بنزین قیمت خودرو گران می‌شود؟ - شرکت لیزینگ ایران خودرو

یک کارشناس خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا با افزایش قیمت بنزین قیمت خودرو هم گران خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: افزایش قیمت بنزین مستقیما بر گران شدن قیمت خودرو اثر ندارد. یعنی سهم تورم سوخت بر قیمت خودرو بسیار ناچیز است؛ چرا که گاز و گازوئیل بیشترین انرژی‌هایی هستند که صرف تولید خودرو می‌شود. بنابراین بنزین تاثیر چندانی بر بهای تمام شده صنعت خودرو ندارد.

فربد زاوه افزود: چند عامل در گرانی قیمت خودرو اثر گذار است. در تمام دنیا مردم به محض رو به رو شدن با افزایش قیمت سوخت به سراغ خرید خودروهای کم مصرف یا سوخت‌های جایگزین روی می‌آورند؛ در حالی که در کشور ما امکان واردات خودروهای برقی یا کم مصرف نیست و حالا باید با غرور ۴۰۵ را از خودروسازان داخلی خریداری کنیم.

مطالعه بیشتر: نوسان قیمت به بازار خودرو رسید / اولین قیمت انواع خودرو پس از گرانی بنزین / پراید ۵۳ میلیون تومان شد!

او اظهار کرد: در این شکی نیست که دولت با کسری بودجه رو به روست. از سوی دیگر عده‌ای معتقدند که باید دولت یارانه‌های پنهان را کاهش دهند اما دولت حاضر نیست که هزینه‌های خود را کاهش دهد. بنابراین اقدامات پوپولیستی باعث ایجاد ابر تورم می‌شود.

زاوه گفت: اقدامات اخیر دولت و دست دارازی آنها در جیب مردم تورم را در کشور تشدید خواهد کرد که آثار آن موجب گرانی تمام کالاها می‌شود و صنعت خودرو هم از این قاعده مستثنی نیست.

مطالعه بیشتر: آیا قیمت خودرو در شب عید گران خواهد شد؟

  • تاریخ انتشار : 17 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :