افت فروش سایپا و کاهش ۲۷ درصدی تولید پراید / تولید آریو از سر گرفته شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز ، شرکت خودروسازی سایپا در پایان مهر ماه سال جاری، اقدام به انتشار گزارش ماهانه تولید و فروش خود کرد.

پراید در چه حالی است؟

در بخش اول این گزارش آمده که مقدار تولید و فروش خودروی پراید نسبت به شهریور ماه روندی کاهشی به خود گرفته است؛ میزان تولید این خودرو که نسبت به ماه گذشته خود با افتی ۲۷ درصدی همراه شده، از ۱۷,۵۳۹ دستگاه در شهریور ماه، به ۱۲,۷۶۲ دستگاه در مهر ماه سال جاری رسیده است.

همچنین میزان فروش این خودرو نیز با افتی ۱۴ درصدی مواجه شده و از ۲۷,۶۶۹ دستگاه در شهریور، به ۲۳,۶۰۲ دستگاه در مهر ماه سال ۹۸ رسیده است.

گفتنی است که میزان تولید و فروش خودروی تیبا نیز در این ماه با کاهش همراه بوده است.

فروش سراتو با وجود توقف تولید

«خساپا» در بخش بعدی این گزارش آورده است که با وجود توقف تولید سراتو، همچنان اقدام به فروش آن کرده و در مهر ماه امسال ۴۹۶ دستگاه را فروخته است.

خودروی آریو نیز که در شهریور ماه تولید آن متوقف شده بود، با از سر گیری خطوط تولید این خودرو، ۱۵۴ دستگاه را ساخته و ۱۰۲ دستگاه را نیز به فروش رسانده است.

در آخر نیز، مجموع فروش ریالی شرکت خودروسازی سایپا در مهر ماه سال جاری با افتی ۵ درصدی همراه بوده و از نزدیک ۱۸۰۰ میلیارد تومان در شهریور ماه، به حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

مطالعه بیشتر: ۴۷ میلیون تومان؛ موجودی نقد بزرگترین شرکت تجهیزات سنگین خاورمیانه / رشد ۳۰ درصدی سهام هپکو در ۳ ماه بدون تولید

  • تاریخ انتشار : 01 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :