اولین محصول تمام برقی لکسوس معرفی شد؛ UX 300e [تماشا کنید] - شرکت لیزینگ ایران خودرو

پیش از معرفی رسمی در نمایشگاه اتومبیل ژنو ۲۰۱۸، لکسوس چندین عکس و ویدیو از SUV کوچک UX منتشر کرده است. انتظار می رود این خودرو که رقیب ب ام و X2 محسوب می شود تا پایان سال جاری میلادی برای فروش عرضه شود.

با وجود رقبایی مثل جگوار E-pace، ولوو XC40 و آئودی Q2 به نظر می رسد فرزند نو پای لکسوس، در این بین به لطف طراحی برجسته و متفاوت شرقی خود که بر گرفته از سایر محصولات این کمپانی است کاملاً خوش بدرخشد.

المان های آشنا از قبیل جلو پنجره شش ضلعی، چراخ های LED باریک و خطوط حجیم و پف کرده در تصاویر و ویدویو به وضوح قابل مشاهده اند. اسکرین شات های حاصله از تیزر ویدیویی نمایانگر پروفیل کناری ساده تر و داشبورد مدرن تر نسبت به سایر محصولات لکسوس هستند.

فرم داشبورد برگرفته از LFA و دکمه های دیجیتالی در کنار نمایشگر اینفوتینمنت عریض تر تا حدودی در ویدیو منتشر شده دیده می شوند.

با این که مشخصات فنی این خودرو همچنان فاش نشده اند اما می توان از وجه اشتراک با تویوتا CHR و وجود نسخه هیبریدی تا حدودی مطمئن بود. لکسوس ادعا می کند به لطف اتاق محکم و مرکز ثقل پایین، کراس اوور UX هندلینگی مناسب در حد خودروهای هاچ بک ارائه خواهد کرد.

لازم به ذکر است که ورژن کانسپت خودروی UX در نمایشگاه خودروی پاریس در سال ۲۰۱۶ معرفی شده بود. در پایان نیز شما را به دیدن تیزر ویدیویی منتشر شده از لکسوس UX دعوت می کنیم:

در آستانه سال ۲۰۲۰، لکسوس سرانجام تصمیم گرفت تا اولین محصول برقی برند خود را در قالب مدل UX و با نام کامل UX 300e روانه بازار کند. این مدل به لطف چرخ های کوچکتر، ارتفاع کمتری نسبت به نسخه های بنزینی دارد و با موتور برقی به قدرت ۲۰۱ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر، عملکردی نسبتا ضعیف را نسبت به سایر خودروهای برقی ارائه می دهد، اما در عوض به لطف باتری ۵۴٫۳ کیلووات ساعتی یارای پیمایش ۴۰۰ کیلومتری را دارد که رقم مناسبی برای یک خودرو درون شهری به نظر می رسد.

اما در صورت تخلیه شدن باتری، امکان شارژ سریع در مدت ۵۰ دقیقه فراهم است و با سوکت برق خانگی هم نیاز به صرف زمانی هفت ساعته برای شارژ کامل باتری خودرو خواهد بود.

برقی سازی لکسوس UX البته نکته منفی ای نیز دارد که به افزایش وزن کلی خودرو به ۱۹۰۰ کیلوگرم مربوط می شود. مهندسان تویوتا ناچار به اعمال تغییراتی در راستای مدیریت این وزن اضافه نسبت به مدل بنزینی شده اند و سیستم فعال حذف صدای مزاحم ASC نیز وظیفه کاهش صدای های عجیب مربوط به سیستم انتقال نیروی برقی را دارد که به طور معمول در خودروهای بنزینی در پشت پرده صدای تولیدی موتور پنهان می شوند اما در خودروهای برقی می توانند ناخوشایند باشند.

  • تاریخ انتشار : 24 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :