بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو در جهان / جزئیات ادغام فیات کرایسلر و پژو - شرکت لیزینگ ایران خودرو

روز چهارشنبه گروه خودروسازی پژو با نام تجاری پی‌اس‌ای (PSA) و فیات کرایسلر تایید کردند که قصد دارند با یکدیگر ادغام شوند و به این ترتیب سومین تولیدکننده بزرگ خودرو را در جهان تشکیل دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پیش‌تر در ماه می فیات کرایسلر تلاش کرد تا با کمپانی رنو ادغام شود، اما دولت فرانسه که ۱۵ درصد از سهام کمپانی رنو را در دست دارد، از این ادغام حمایت نکرد.

فیات‌ کرایسلر که تولیدکننده برندهای محبوبی همچون جیپ، دوج، Ram و آلفا رومئو است، در نظرسنجی مربوط به بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو در سال ۲۰۱۸، جایگاه هفتم را به خود اختصاص داده و موفق شده در مجموع ۴٫۸ میلیون دستگاه خودرو را در سال گذشته به فروش برساند.

با اضافه شده ۳٫۸ میلیون خودرویی که گروه خودروسازی پژو طی همین مدت به فروش رسانده ، این ادغام می‌تواند آن‌ها را به سومین تولیدکننده بزرگ جهان پس از فولکس‌ واگن و تویوتا تبدیل کند.

در‌حالی‌که دخالت‌های دولت فرانسه موجب به توافق نرسیدن دو خودروساز کرایسلر و رنو شده بود، گفته شده بخشی از سهام گروه خودروسازی پژوه هم متعلق به دولت فرانسه است.

کرایسلر در تلاش است تا از طریق این ادغام بر چالش‌های صنعت خودروسازی غلبه و تمرکز خود را بر روی تولید خودروهای الکتریکی معطوف کند. محقق کردن این هدف نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بزرگ است.

جدول زیر بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو را در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد:

رتبه کمپانی میزان فروش (دستگاه)
۱ فولکس‌واگن ۱۰٫۹۰ میلیون دستگاه
۲ تویوتا ۱۰٫۶۰ میلیون دستگاه
۳ جنرال موتورز ۸٫۳۸ میلیون دستگاه
۴ هیوندای موتور ۷٫۳۹ میلیون دستگاه
۵ فورد ۶ میلیون دستگاه
۶ نیسان ۵٫۵۲ میلیون دستگاه
۷ هوندا ۵٫۳۲ میلیون دستگاه
۸ فیات کراسیلر ۴٫۸۴ میلیون دستگاه
۹ رنو ۳٫۸۸ میلیون دستگاه
۱۰ گروه خودروسازی پژو ۳٫۸۸ میلیون دستگاه

منبع: statista

  • تاریخ انتشار : 08 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :