تخفیف ۱۴ هزار دلاری؛ واکنش خودروسازان لوکس به جمعه سیاه - شرکت لیزینگ ایران خودرو

با نزدیک شدن به جمعه سیاه، بسیاری از مشتریان و البته فروشندگان خود را برای پیشنهادهای وسوسه انگیز آماده می کنند. از میان شرکت های مختلف، خودروسازان نیز سعی دارند با ارایه تخفیف های قابل ملاحظه افرادی را که به دنبال خرید اتومبیل نو هستند، به سمت محصولات خود هدایت کنند.

نکته جالب توجه اینکه در این بین تخفیفات ارایه شده از سوی برندهای لوکس به مناسبت جمعه سیاه چشمگیرتر از بقیه به نظر می رسند. طبق گزارش سایت CarsDirect کمپانی آلمانی ب ام و قرار است در سرزمین مادری تمامی مدل های کراس اوور خود را با تخفیف ویژه به فروش برساند.

بر این اساس باواریایی ها قصد دارند تخفیفی معادل ۲۰۰۰ الی ۲۵۰۰ دلار را برای مشتریان ارایه کنند؛ علاوه بر این طرح های ویژه نیز برای تسهیل خرید خودروها تهیه شده است. جالب اینکه اگر فردی مالک یکی از محصولات کمپانی های رقیب – مثل مرسدس بنز و آئودی – باشد، ب ام و به مشتریان ۱۰۰۰ دلار دیگر تخفیف می دهد.

جمعه سیاه ب ام و

در سوی مقابل مرسدس بنز هم روش مشابهی را در واکنش به جمعه سیاه در پیش گرفته و با تخفیف های ویژه می خواهد مشتریان را مجاب به خرید محصولات خود کند. بیشترین تخفیف اشتوتگارتی ها برای S کلاس ارایه می شود. علاقه مندان این سدان فول سایز و لوکس می توانند مدل ۲۰۱۹ از آن را با تخفیف ۱۵ هزار دلاری خریداری کنند. مدل های دیگری چون GLC نیز با نرخ بهره کم و معافیت های مالی به فروش خواهند رسید.

مرسدس بنز جمعه سیاه

در شرق آسیا و کشور ژاپن برند آکیورا مدل ۲۰۲۰ از سدان TLX را با ۹۲۰۰ دلار و چند مدل معین را با تخفیف ۵۰۰۰ دلاری عرضه خواهد کرد. لکسس دیگر برند لوکس ژاپنی اگر چه برای فروش نقدی تخفیفی ارایه نمی کند، اما طرح فروش اقساطی در یک دوره پنج ساله با سود صفر درصد را به مناسبت جمعه سیاه تدوین کرده است.

برند لوکس انگلیسی ها یعنی جگوار ظاهرا رضایت چندانی از میزان فروش سدان XF ندارد، چرا که برای فروش نقدی این خودرو تخفیف ۱۳۰۰۰ دلاری و برای فروش اقساطی تخفیف ۱۴,۵۵۰ دلاری را در نظر گرفته است. نسخه پایه از مدل اسپرت F-Type نیز با اقساط ماهانه ۴۹۹ دلار به فروش خواهد رسید که البته این رقم می تواند بر مبنای میزان پیش پرداخت و بازه زمانی متفاوت باشد.

jaguar-xf-rt-2015-ac-0056_0

در آن سوی دنیا و برند آمریکایی بیوک نسخه فول شاسی بلند Enclave را با ۱۱۰۰۰ دلار تخفیف به مشتریان پیشنهاد می کند. علاقه مندان Encore نیز می توانند از بین اقساط شش ساله با نرخ بهره صفر یا تخفیف ۲۲ درصدی برای فروش نقدی گزینه دلخواه را انتخاب کنند.

2019-buick-enclave-fwd-4-door-avenir-angular-front-exterior-view_100690115_l

همانطور که مشاهده می کنید بازار رقابتی سبب شده خودروسازان به منظور فروش بهتر محصولات خود به ارایه تخفیفات فراوان و طرح های تشویقی رو بیاورند. مسلما چنین اتفاقی در نهایت به نفع مشتریان تمام می شود، چرا که آنها می توانند با قیمتی کمتر و شرایط مناسب تر، وسیله ای نقلیه تهیه کنند.

  • تاریخ انتشار : 25 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :