توضیحات جدید سایپا درباره خودروهای پیش‌فروش / خودروهای معوق ۹۷ تحویل شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، ششم اردیبهشت ماه امسال فرشاد مقیمی، معاون وقت وزیر صنعت، معدن و تجارت، پیش از آن که مدیر عامل ایران‌خودرو شود در گفتگویی گفته بود: بر اساس دستوری که به دو خودروساز بزرگ کشور داده شده، باید نسبت به ایفای به موقع تعهدات اقدام شود که بر این اساس برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که کل تعهدات خودروسازان در سال ٩٧ حداکثر تا مهرماه سال جاری ایفا شود.

پس از او، قائم مقام سایپا در امور فروش نیز این تاریخ را تایید و اعلام کرد که این خودروساز نیز تا پایان مهر ماه امسال خودروهای معوق سال ۹۷ را به مشتریان تحویل خواهد داد.

مطالعه بیشتر: پایان اولتیماتوم به خودروسازان / خودروهای پیش‌فروش نرسیدند / مردم در انتظار پاسخ سایپا و ایران‌خودرو

اما پس از پایان این مهلت برخی مخاطبان تجارت‌نیوز در کامنت‌های خود از عدم ایفای تعهدات خودروسازان در تحویل تعدادی از خودروها خبر داده بودند.

حجم انبوهی از کامنت مخاطبان را در گزارش خودروهای پیش‌فروش می‌توانید بخوانید.

در عین حال چند روز پیش درباره تحویل خودروهای معوق ایران‌خودرو اعلام شد: تعهدات معوق برخی از محصولات پر تیراژ شرکت ایران خودرو در نیمه دوم آبان ماه سال جاری به روز می‌شود.

هم‌اکنون نیز سایپا در این باره توضیحاتی را متنشر کرده است. قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش گفته است: براساس اعلام قبلی، تمام مشتریانی که در سال ۹۷ اقدام به تکمیل وجه نموده و پذیرش آنها در صف فاکتور قرار گرفته بود، خودروهای خود را دریافت کرده‌اند.

سایپانیوز به نقل از مجید باقری در تشریح وضعیت تحویل خودروی مشتریان سایپا نوشته است: تعدادی از مشتریان هستند که در سال ۹۷ ثبت‌نام کرده‌اند اما باوجود صدور دعوت‌نامه، بنا به دلایل مختلف در مهلت مقرر نسبت به تکمیل وجه و پرداخت الباقی قیمت خودرو خود اقدامی ننموده‌اند. بدیهی است در این خصوص پس از صدور دعوتنامه جدید، در صورت تمایل به تکمیل وجه، خودروهای این دسته از مشتریان عزیز نیز با قید اولویت در فهرست برنامه تحویل قرار خواهد گرفت.

باقری ادامه داد: مشتریانی نیز از سال قبل وجود دارند که به دلیل تحریم‌های ظالمانه، خودروی آنها قابل تولید و تحویل نیست (نظیر ساندرو، برلیانس و …) که پیشنهاداتی به این گروه از مشتریان ارائه شده است و در صورت تمایل و اقدام مشتریان به تبدیل و تعیین تکلیف خودروی ثبت نام شده، خودروی تبدیلی آنها به سرعت در لیست تحویل قرار خواهد گرفت.

باقری افزود: در خصوص مشتریان طرح اتوخدمت نیز طرحی ارائه شده است که در صورت تعیین تکلیف وضعیت تعهد، خودروی آنها در لیست فاکتور و تحویل قرار خواهد گرفت.

قائم‌مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش ادامه داد: تیم مدیریتی جدید سایپا در بهمن‌ماه گذشته در حالی سکان هدایت این گروه خودروسازی را به دست گرفت که نزدیک به ۵۴۰ هزار دستگاه تعهد وجود داشت که خوشبختانه با تلاش و همت شبانه‌روزی مدیران متعهد، کارگران سختکوش، زنجیره تامین و شبکه نمایندگی‌های سایپا در سراسر کشور تاکنون تعداد بسیار زیادی از این تعهدات معوق، تحویل مشتریان عزیز شده و به فضل الهی این روند با سرعت بیشتری استمرار دارد.

مطالعه بیشتر: خودروهای معوق سایپا و ایران‌خودرو چه شدند؟

  • تاریخ انتشار : 01 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :