خودرو تیبا در نسخه پلاس به بازار می‌آید - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، حال و هوای مشتریان عوض شده. این را می‌توان از سیاست‌های فروش خودروسازان وطنی فهمید. در بازاری که یکباره با شوک قیمت، بهای خودرو بین دو تا سه برابر افزایش یافته، تولید محصولات با آپشن‌های بیشتر می‌تواند بخشی از خریداران خودروهای گران‌تر را به سمت محصولات ارزان قیمت سوق دهد.

خریدارانی که در نتیجه افزایش قیمت قدرت خرید کمتری داشته و در عین حال تمایلات خاصی دارند. مثلا کسی که قبلا تنها به ۲۰۶ تیپ دو راضی بوده که قیمتی ۳۱ میلیون افزایش یافته می‌تواند نسخه پایه کوییک را بخرد که تجهیزات مناسبی دارد و همان سطح از قدرت و فضا را در اختیار وی می‌گذارد. با این نگرش، عرضه مدل آپشنال تیبا ۲، هاچ‌بکی کاملا اقتصادی، سیاستی دقیق برای افزایش سهم بازار است.

خودرویی که تقریبا هیچ آپشن خاصی نداشته حالا در نسخه پلاس با مانیتور، رینگ اسپورت، برخی تزئینات داخلی و خارجی و چند امکان دیگر به بهایی نزدیک به مدل پایه به فروش می‌رود تا خریداران خودروهایی همچون برلیانس ۲۲۰، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و ۵ و حتی رنو ساندرو را به سمت خود جذب کند.

هنوز به طور دقیق مشخص نیست تیبا ۲ پلاس چه امکاناتی دارد اما طبق تصاویری که در شبکه وب منتشر شده، خودرو با حفظ همان فرمت اصلی اندکی مجهزتر شده است. در واقع قرار است گروه سایپا، «تیبا ۲ پلاس» را با همان طرح ساده و اقتصادی،به صورت آپشنال به خریداران یک رده بالاتر پیشنهاد کند.

در تصاویر منتشر شده شاهد این موضوع هستیم که آپشن‌هایی مانند رینگ اسپورت، سنسور دنده عقب، روف ریل، دیفیوزر سپرهای عقب و جلو، مانیتور لمسی داشبورد، صندلی‌های چرم و کفپوش قالبی فابریک به این خودرو اضافه شده است. نصب برچسب «کراس» روی در این خودرو در کنار استفاده از قطعات طرح استیل در جلو پنجره نیز از نکات قابل توجه تیبا ۲ پلاس است. خودرویی که با توجه به پیش پرداخت ۲۸٫۵ میلیونی آن، در نهایت در کارخانه قیمتی نزدیک به ۵۷ میلیون تومان خواهد داشت.

مطالعه بیشتر: حذف آپشن از خودروهای تحویل فوری / خودروسازان قطعات ایمنی را کم نکنند!

منبع: هفت صبح

  • تاریخ انتشار : 11 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :