قیمت خودروهای اسقاطی چقدر است؟ - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، حسین گودرزی، رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط کشور درباره وضعیت اسقاط خودرو گفت: تغییرات در واحدهای اسقاط به نحوی پیش رفت که می‌توان گفت صد در صد همه بخش‌ها تعطیل شده‌اند. ۲۱۶ مرکز اسقاط در سطح کشور داریم که بین ۵ تا ۱۰ درصد آن‌ها در روزهای اخیر کار می‌کردند که با نزدیک شدن به فصل سرما همگی بسته شدند. به دلیل این که در دولت عزم و اراده‌ای وجود ندارد چنین مشکلاتی گریبان مراکز را گرفت.

وی ادامه داد: اسقاط درباره موتورسیکلت‌ها نیز صورت نمی‌گیرد و دلال‌ها وارد این قضیه شده‌اند. متاسفانه همین امر اشتباه کار را سخت کرده و در سال گذشته موتورسازان از دولت وقت گرفتند که گواهی اسقاط تحویل ندهند و اکنون نیز بعید نیست که دنبال انجام چنین کاری باشند. این به ضرر مردم است زیرا موتورسیکلت ۲.۵ برابر یک خودروی فرسوده آلایندگی دارد.

گودرزی درباره اسقاط تاکسی‌ها نیز اظهار کرد: در مورد تاکسی‌ها تا چند روز پیش با متولی آن که ایران‌خودرو بود در حال مذاکره بودیم. اما ایران‌خودرو اعلام کرد که در روند اسقاط دخالتی نمی‌کند و این قضیه به اتحادیه تاکسیرانی مربوط شده است. پس از صحبت با مدیرعامل تاکسیرانی گفته شد که متولی این کار باید ستاد حمل و نقل و سوخت باشد که به طور کامل از این قضیه بی خبر است. همین بی برنامگی و عدم داشتن متولی در یک امر باعث هرج و مرجمی‌شود.

وی در پایان گفت: قیمت گواهی اسقاط بر مبنای قیمت خودروی فرسوده است. در یک مقطع ما خودروی فرسوده را ۲.۵ میلیون می‌خریدیم و گواهی‌ها را در حدود ۲ الی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌فروختیم. اما در حال حاضر با توجه به بالا رفتن قیمت خودروها زیر ۶ الی ۷ میلیون تومان نمی‌توان یک خودروی فرسوده را خریداری کرد. در نتیجه گواهی اسقاط باید بر همین اساس قیمت‌گذاری شود که دولت در این زمینه نیز هنوز چیزی را اعلام نکرده است.

منبع: گسترش‌نیوز

  • تاریخ انتشار : 09 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :