لاستیک خودرو ارزان شد / معرفی مراکز فروش لاستیک دولتی - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، مطابق آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه با ثبت کاهش ۱۱.۶ درصدی در مقایسه با نیمه نخست پارسال، ۸۹ هزار و ۲۰۰ تن تایر تولید شد.

تبلیغات توسط تجارت‌نیوز

در همین رابطه رئیس اتحادیه لاستیک و روغن در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت لاستیک نسبت به گذشته گران شده است؟ به تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر قیمت لاستیک خودرو نه تنها گران نشده بلکه نسبت به ماه‌های گذشته نیز شاهد ارزان شدن این کالا هستیم. البته در این شرایط برخی‌ فعالان اقتصادی در حوزه تولید با چالش رو به رو هستند اما تولیدکنندگان در تولید لاستیک با مشکل خاصی رو به رو نیستند و کمبودی هم در بازار لاستیک مشاهده نمی‌شود.

مطالعه بیشتر: تمرکز دلالان روی تایرهای پراید / آخرین وضعیت قیمت لاستیک

داود سعادتی‌نژاد افزود: لاستیک مینی بوس، اتوبوس و کامیون‌ها با نرخ ارز دولتی در سامانه تجارت وزارت صمت به واحدهای صنفی توزیع می‌شود. باید اشاره کرد که تنها در شرایطی لاستیک به کشور وارد می‌شود که نمونه داخلی آن در بازار نباشد. همچنین لاستیک‌های دولتی نیز از محل کارخانه به بازار عرضه می‌شود.

او درباره محل فروش لاستیک‌های دولتی اظهار کرد: خیابان امیرکبیر تهران (مرکز فروش لاستیک و لوازم یدکی خودرو) و شادآباد دو مرکزی هستند که افراد لاستیک‌های دولتی را به مردم عرضه می کنند. بنابراین افراد می‌توانند برای خرید با قیمت مناسب به این دو بازار مراجعه کنند.

  • تاریخ انتشار : 21 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :