نیکولاس لطیفی اولین راننده ایرانی کانادایی مسابقات فرمول یک شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

نیکولاس لطیفی که پدرش یک تاجر ایرانی-کانادایی و نیز سومین سهام‌دار عمده‌ی مک لارن است سال آینده در مسابقات فرمول یک حضور خواهد داشت.

عملکرد بسیار خوب نیکولاس لطیفی در رقابت‌های جهانی فرمول ۲، سرانجام به عقد قرارداد با تیم ویلیامز و رانندگی در فرمول یک ۲۰۲۰ منجر شد.

لطیفی در فصل ۲۰۱۹ فرمول یک، در شش تمرین اول و سه روز تست شرکت کرد و مدت ها بود که زمزمه حضور او در فرمول یک شنیده می شد. او در حال حاضر در رده دوم جدول قهرمانی فصل ۲۰۱۹ فرمول ۲ قرار دارد و برای فصل آینده فرمول یک نیز در کنار جورج راسل، ترکیب تیم ویلیامز را تشکیل خواهند داد.

ویلیامز یکی از قدیمی ‌ترین و پرآوازه ترین تیم های فرمول یک است که از سال ۱۹۷۷ در این مسابقات شرکت می کند. این تیم ۹ بار عنوان قهرمانی تیمی جهان و ۷ بار عنوان قهرمانی راننده‌ها را کسب کرده است.

نیکولاس لطیفی در تاریخ ۲۹ ژوئن ۱۹۹۵ در شهر تورنتو کانادا به دنیا آمد، پدرش مایکل لطیفی متولد ایران است و حالا سهام دار شماره سه شرکت مک لارن به شمار می رود. مادر او مارینلا ایتالیایی است. او یک برادر بزرگتر و یک خواهر کوچک تر از خود نیز دارد.

نیکولاس فعالیت ورزشی خود را از سن چهارده سالگی از مسابقات کارتینگ شروع کرد و تا ۳ سال در این ورزش بود او بعدها در مسابقات کارچلنچ بعنوان راننده تیم ری هاگن با فورد موستانگ جی تی رانندگی کرد.

نیکلاس لطیفی

لطیفی که با پرچم کانادا مسابقه می دهد پس از خبر قطعی شدن قراردادش با ویلیامز در اینستاگرام خود نوشت: "خیلی هیجان زده هستم که اعلام کنم در فصل ۲۰۲۰ فرمول یک برای تیم ویلیامز رانندگی خواهم کرد. این رویای من بود که به حقیقت پیوست و هنوز آن را باور نکرده ام. نمی‌توانم به قدر کافی از کسانی که در طول این مسیر من را یاری کردند، تشکر کنم."

  • تاریخ انتشار : 30 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :