پراید و تیبا از اول آبان چقدر گران شد؟ - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، این روزها بازار خودرو دستخوش تغییراتی شده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان حذف ۲ خودروی پژو ۴۰۵ و پراید از خط تولید خودروسازان در آینده دانست.

ایران‌خودرو و سایپا هر کدام برنامه‌های مشخصی برای حذف خودروها از خط تولید ارائه کردند و گزینه‌هایی را نیز به عنوان جایگزین در نظر گرفته‌اند. اما صحبت حذف این ۲ خودرو باعث شده قیمت آن‌ها نیز در بازار بالا برود. در ادامه قیمت پراید ۱۳۱، ۱۱۱ و تیبا از ابتدای آبان تا امروز بررسی شده است.

در نخستین روز آبان قیمت پراید ۱۳۱ و ۱۱۱ به ترتیب ۴۲ و ۴۷ میلیون تومان بود. این قیمت‌ها به مرور افزایش یافت تا در روز ۴ آبان به پراید ۱۳۱ به ۴۴.۵ و مدل ۱۱۱ به ۴۸.۵ میلیون تومان رسید.

پس از آن با توجه به این که چندین روز تعطیلی وجود داشت قیمت‌ها تغییر خاصی نکرد تا در روز ۱۲ آبان هر دو مدل خودرو ۵۰۰ هزار تومان مجدد گران شدند. روند افزایش قیمت به آرامی پیش رفت و در روز ۱۵ و ۱۶ آبان قیمت پراید ۱۱۱ به ۵۰ الی ۵۱ میلیون تومان در بازار رسید که همین رقم تیتر بسیاری از خبرها شد.

در حال حاضر نیز قیمت مدل ۱۳۱ و ۱۱۱ به ترتیب ۴۷ و ۵۰.۵ میلیون تومان است. با در نظر گرفتن این آمار و ارقام می‌توان به این نتیجه رسید که پراید ۱۳۱ در کمتر از یک ماه ۵ میلیون تومان و پراید ۱۱۱ تقریبا ۳ میلیون تومان گران شدند!

تیبا یکی از خودروهایی است که سایپا آن را به عنوان جایگزین پراید در نظر گرفته است. این خودرو نیز با توجه به تغییر و تحولات اخیر روند افزایشی قیمت را تجربه کرده است. نرخ این خودرو در نخستین روز آبان ۴۹.۵ میلیون تومان بود که روز بعد به ۵۱ میلیون رسید.

این روند همچنان ثابت ماند تا در روز ۱۲ آبان قیمت تیبا مجددا یک میلیون تومان افزایش پیدا کرد. در روز ۱۶ آبان قیمت این خودرو به ۵۴ میلیون تومان رسید و هم‌اکنون نیز قیمت تقریبی این خودرو در بازار ۵۵ میلیون تومان است. می‌توان گفت تیبا رشد قیمت بیشتری نسبت به پراید داشته و ۶.۵ میلیون تومان رشد نرخ را در مدت ۲۲ روز تجربه کرده است!

منبع: گسترش‌نیوز

  • تاریخ انتشار : 15 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :