کانسپت لامبورگینی V12 ویژن گرن توریسمو معرفی شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

اوایل هفته گذشته، کمپانی ایتالیایی لامبورگینی با انتشار تیزری از معرفی یک خودروی کانسپت در آینده نزدیک خبر داده بود. حال با گذشت مدتی کوتاه و همزمان با برگزاری مرحله پایانی رقابت های گرن توریسمو در مونت کارلو، زمان رونمایی از این کانسپت فرا رسیده است.

lambo-v12-vision-gran-turismo (9)

جدیدترین مفهومی لامبورگینی V12 ویژن گرن توریسمو (V12 Vision Gran Turismo) نامگذاری شده است. این خودرو همانگونه که از نامش نیز قابل حدس است، برای بازی اتومبیلرانی گرن توریسمو اسپرت توسعه یافته و از بهار آینده در دسترس گیمرهای کنسول پلی استیشن ۴ قرار خواهد گرفت.

lambo-v12-vision-gran-turismo (10)

اگر چه لامبورگینی V12 ویژن گرن توریسمو برای دنیای بازی طراحی شده، اما سنت آگاتایی ها یک نمونه واقعی نیز از آن تولید کرده و در معرض دید عموم قرار داده اند. مثل دیگر کانسپت هایی که پیشتر توسط شرکت هایی چون بوگاتی، جگوار، هیوندای و زاگاتو برای گرن توریسمو ساخته شده اند، مفهومی لامبورگینی نیز از طراحی بسیار پیچیده و مدرنی برخوردار بوده و می توان از عبارت فوق دراماتیک برای توصیف آن استفاده نمود.

lambo-v12-vision-gran-turismo (4)

به نظر می رسد در طراحی این ابر خودرو از سفینه های فضایی الهام گرفته شده باشد، چرا که بدنه آن به گونه ای ساخته شده که مشخص نیست کدام قسمت نقش سقف و کدام قسمت نقش در را ایفا می کند. میتیا بورکرت (Mitja Borkert) مدیر دپارتمان طراحی لامبورگینی درباره طراحی ظاهری این مفهومی جذاب گفته:

لامبو V12 ویژن گرن توریسمو طراحی شده تا بهترین خودروی مجازی تاریخ از دید گیمرهای جوان و طرفداران برند ما باشد. این خودرو فرصتی را برای طراحان ما فراهم کرده تا ضمن نمایش بی حد و مرز نبوغ و استعدادهای خود، اتومبیلی را تجسم کنند که نه تنها راندنش هیجان انگیز و باورنکردنی است، بلکه تعهد دپارتمان طراحی به توسعه تکنولوژی های نوین، به ویژه در زمینه مواد سبک وزن و هیبریدی سازی را منعکس می کند.

lambo-v12-vision-gran-turismo (2)

نیروبخش لامبورگینی V12 ویژن گرن توریسمو همان پیشرانه هیبریدی موجود در سوپر اتومبیل سیان است. درباره مشخصات این پیشرانه در مفهومی جدید لامبورگینی حرفی به میان نیامده، اما می دانیم که موتور ۶٫۵ لیتری V12 و تنفس طبیعی به کار رفته در سیان با همکاری سیستم هیبرید نرم ۴۸ ولتی می تواند ۸۱۹ اسب بخار قدرت تولید کند.

به لطف این پیشرانه لامبورگینی سیان در عرض ۲٫۸ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و قادر است به نهایت سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت دست یابد. با این حساب به احتمال بسیار کانسپت V12 ویژن گرن توریسمو نیز از مشخصات مشابهی برخوردار خواهد بود.

  • تاریخ انتشار : 25 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :