کاهش چشمگیر خودروهای دپوشده در پارکینگ خودروسازان - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از شاتا، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان بازدید خود از خودروسازی خزر در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه طبق گزارش ارائه شده روند تولید در صنعت خودرو در حال رشد است و علاوه بر تکمیل خودروهای کف پارکینگ‌ها خودروهای تولیدی روز نیز به طور مستقیم تحویل مشتریان می‌شود.

رحمانی در مورد تامین قطعات مورد نیاز خودروسازان اظهار کرد: بخش عمده‌ای از تامین نیاز خودرو سازی کشور به قطعات وارداتی، از محل داخلی سازی در حال اجراست به ویژه در قطعات با تیراژ بالا این موضوع با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: آمار خودروهای دپوشده در کف پارکینگ‌ها نسبت به چند ماه قبل به طرز محسوسی کاهش یافته است.

وزیر صمت با اشاره به اهمیت تامین سرمایه در گردش مورد نیاز صنعت خودروسازی کشور گفت: با توجه به تقاضای بازار و تعهدات خودروسازان این مشکل باید در سریع‌ترین زمان ممکن حل شود.

رحمانی خاطرنشان کرد: سرمایه گردش مورد نیاز، تابع تیراژ تولید است و صنعت خودروی کشور بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در طول سال نیاز دارد.

وی تصریح کرد: بخشی از این تامین نقدینگی از محل پیش فروش محصولات و بخشی دیگر از محل منابع بانکی است با این حال برنامه فروش اموال مازاد این شرکت‌ها و همچنین سایر شیوه‌های نوین نیز در دستور کار قرار دارد.

  • تاریخ انتشار : 30 November 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :