رشد ۷۶ درصدی فروش ایران خودرو در آبان ماه / افزایش ۱۰۷ درصدی تولید سمند - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز ، شرکت ایران خودرو اقدام به انتشار گزارش ماهانه عملکرد تولید و فروش خود در آبان ماه سال جاری کرد؛ میزان فروش ریالی این شرکت در مقایسه با ماه گذشته رشدی ۷۶٫۵ درصدی را تجربه کرده و از هزار و ۴۰۷ میلیارد تومان در پایان مهر ماه، به دو هزار و ۴۸۵ میلیارد تومان در انتهای آبان ماه رسید.

همچنین میزان تولید کلیه خودروهای این شرکت هم در مقایسه با مهر ماه، با رشدی ۵۴ درصدی مواجه شده و از ۲۴ هزار و ۴۰۰ دستگاه در مهر ماه به ۳۷ هزار و ۵۶۳ دستگاه در پایان آبان ماه رسیده است.

در همین راستا تولید گروه خودرویی پژو در این ماه با رشدی ۵۲ درصدی، از ۱۷ هزار و ۶۰۹ دستگاه در مهر ماه به ۲۶ هزار و ۸۹۳ دستگاه در آبان رسید. همچنین فروش این گروه خودرویی هم در آبان ماه با افزایش قابل توجهی روبرو شده و از ۱۷ هزار و ۹۸۸ دستگاه در مهر به ۳۱ هزار و ۵۱۶ دستگاه در آبان رسیده و رشدی ۷۵ درصدی را تجربه کرده است.

گروه خودرویی سمند نیز در تولید و فروش نیز رشد مناسبی را در آبان ماه تجربه کرد؛ این گروه خودرویی در بخش تولید با ۱۰۷ درصد رشد از ۳۴۵۰ دستگاه در مهر ماه، به ۷۱۵۹ دستگاه در آبان ماه رسید. این گروه در بخش فروش هم از ۳۸۰۵ دستگاه در مهر ماه، به ۶۸۹۲ دستگاه در آبان ماه رسید و رشدی ۸۱ درصدی را تجربه کرد.

مطالعه بیشتر: پیش‌بینی ادامه روند صعودی بورس در هفته دوم آذر / بازار به اتکای کدام صنایع رشد می‌کند؟

  • تاریخ انتشار : 02 December 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :