قیمت خودروهای پرمصرف ارزان می‌شود - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن درباره قیمت خودروها گفت: گرانی بنزین روی قیمت خودروها موثر نیست. نرخ خودرو باید به گرانی بنزین واکنش معکوس می‌داشت چرا که میل به استفاده کمتر می‌شد اما فعلا تاثیر مثبت و منفی نداشته است. با این حال قیمت خودروهای پرمصرف ارزان خواهد شد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که قیمت خودرو تا پایان سال افزایش نخواهد یافت. مردم نیز پول ندارند تا خودرو خریداری کنند و آن را به مایحتاج ضروری زندگی اختصاص می‌دهند. افرادی که در بانک پول زیادی دارند سرمایه‌گذاری در زمینه خودرو را ریسک می‌دانند و این کار را انجام نمی‌دهند چرا که بالاخره روزی قیمت خودرو در ایران شکسته می‌شود اما تاریخ آن مشخص نیست.

منصوری با اشاره‌ای به خودروهای وارداتی گفت: قیمت خودروهای وارداتی نیز بستگی به نرخ دلار دارد و با آن نوسان می‌کند. به نظر می‌رسد در شرایط موجود آزادسازی واردات خودرو انجام نخواهد شد و تنها تعدادی به صورت قطره‌چکانی به کشور وارد می‌شوند. راه حل کنترل قیمت خودروها این است که اجازه داده شود تا خودروی دست دوم حداقل برای دولتی‌ها وارد شود. در واقع از این طریق عرضه دربازار زیاد می‌شود همچنین این کار را می‌توان برای تاکسی‌ها انجام داد. فعلا مذاکره‌ای برای این موارد صورت نگرفته است.

منبع: گسترش نیوز

  • تاریخ انتشار : 02 December 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :