آستون مارتین ویکتور معرفی شد؛ عرضه یک سوپرخودرو اصیل انگلیسی در ۷۰ سالگی ونتیج - شرکت لیزینگ ایران خودرو

بخش تولیدات اختصاصی شرکت آستون مارتین این سوپرخودروساز لوکس انگلیسی که با نام Q Commission شناخته می‌شود از جدیدترین دست پرورده خود که یک سوپرخودرو با تیراژ تنها ۱ دستگاه برای مالک خوش شانس و ثروتمند آن است پرده برداری کرد.

این سوپرخودرو با استفاده از المان و پلت‌فرم به کار رفته در دو مدل تولید محدود شرکت آستون مارتین یعنی One-77 و مدل مخصوص پیست‌های مسابقه‌ای با نام ولکان تولید شده است.

آستون مارتین ویکتور از قدرتمندترین موتور تنفس طبیعی در تاریخ این شرکت نیرو می‌گیرد. این موتور که با همکاری شرکت انگلیسی کازورث تولید شده است یک واحد ۷٫۳ لیتری V-12 است که توانایی تولید ۸۳۶ اسب بخار نیرو را دارد و این نیرو توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ‌های عقب ارسال می‌شود.

در بخش فنربندی و تعلیق از نمونه استفاده شده در ولکان بهره گرفته شده است و ترمزها نیز ساخت شرکت برمبو از نوع کربن سرامیکی هستند که قدرت ترمزی معادل یک خودروی مسابقه ای GT3 را تولید می‌کنند.

با توجه به تمهیدات کار شده در بخش آیرودینامیکی همچون اسپیلیتر جلو و دیفیوزر عقب ویکتور توانایی تولید ۲۸۱ کیلوگرم نیروی رو به پایین در سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. این رقم حتی از مدل آستون مارتین ونتیج GT4 نیز بیشتر است.

آستون مارتین ویکتور

این سوپرخودرو در واقع نمونه پرتوتایپ One-77 بوده که در حدود ۱۸ ماه زمان برای تغییرات اعمالی بر روی آن گذاشته است. برای سبک سازی بدنه و شاسی استفاده گسترده‌ای از فیبرکربن صورت پذیرفته و در نتیجه شاسی خودرو از شاسی One-77 نیز سبک تر است.

Aston_Martin-Vulcan_2016

تیم طراحی آستون مارتین با الهام گیری از مدل های عضلانی دهه ۸۰ میلادی شرکت آستون مارتین همچون ونتیج دهه ۸۰ این سوپرخودرو را طراحی کرده است.

در داخل اتاق آستون مارتین ویکتور نیز از پارچه کشمیری، تیتانیوم صیقل داده شده، چوب گردو و صندلی‌های مسابقه‌ای با کمربند ۴ نقطه‌ای، الیاف کربنی و فرمان مسابقه‌ای بکار رفته در مدل ولکان استفاده شده است.

بخش Q شرکت آستون مارتین تا لحظات آخر رونمایی در حال کار بر روی این سوپرخودرو خاص و تک بوده‌اند به گونه‌ای که رنگ سبز خاص کار شده بر روی بدنه خودرو تا لحظات آخر رونمایی خشک نشده است.

01-aston-martin-vantage

این خودرو در مراسم بزرگ داشت ۷۰ سالگی نام ونتیج رونمایی شده و نام آن نیز از ویکتور گونتلت گرفته شده است. مردی که در دهه ۸۰ میلادی با تزریق پول به این شرکت توانست جان تازه‌ای به نام آستون مارتین بدهد.

مالک سوپر خودرو خاص و تک آستون مارتین ویکتور یک کلکسیونر بلژیکی است که در حال حاضر اطلاعات بیشتری از وی در دسترس نیست.

  • تاریخ انتشار : 07 September 2020
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :