توسعه یک دانگل که اندروید اتو بی‌سیم را به خودروها می‌آورد [تماشا کنید] - شرکت لیزینگ ایران خودرو

در حالی که گوشی‌های هوشمند در آینده راحتتر می‌توانند اندروید اتو بی‌سیم را پیدا کنند، این فناوری هم اکنون در خودروهای محدودی مانند بی‌ام‌و قابل دسترسی است. حالا یک پروژه سرمایه‌گذاری جمعی می‌خواهد با استفاده از یک دانگل این فناوری را در اختیار افراد بیشتری قرار دهد.

توسعه‌دهنده‌ای به نام «Emil Borconi-Szdressy» اخیرا یک کمپین «ایندی‌گوگو» برای دانگل USB به نام «AAWireless» راه‌اندازی کرده است. همانطور که می‌توان از نام این دانگل حدس زد، با استفاده از آن می‌تواند اندروید اتو بی‌سیم را به خودروهای کنونی اضافه کرد.

برای استفاده از این دانگل باید دارای یک خودرو با قابلیت پشتیبانی از اندروید اتو سیمی باشید. در حال حاضر اکثر خودروهای مدرن به چنین ویژگی مجهز شده‌اند و با استفاده از این دانگل نیازی به خرید یک خودروی جدید نخواهید داشت.

برای اتصال این دانگل به خودرو باید صبور باشید چرا که این فرایند نزدیک به ۴۰ ثانیه طول می‌کشد. یکی از مشکلات این دانگل، سازگار بودن آن با خودروهای مختلف است. اگرچه تیم این دانگل اعلام کرده که آن را روی بسیاری از خودروها تست کرده و انتظار دارد که روی تمام خودروهای مجهز به اندروید اتو کار کند، اما توسعه‌دهندگان چنین موضوعی را تضمین نکرده‌اند و احتمال عدم سازگاری با خودروی شما وجود دارد.

علاوه بر مشکلات بالا، تولید آن بستگی به سرمایه‌گذاری افراد نیز دارد. Borconi-Szdressy در حال نزدیک شدن به هدف مالی خود است و انتظار دارد اولین دانگل ماه دسامبر با قیمت ۵۵ دلار در اختیار خریداران قرار بگیرد، با این حال احتمال تاخیر در این تاریخ وجود دارد. افراد با پرداخت هزینه از این پروژه پشتیبانی می‌کنند و آن را پیش خرید نمی‌کنند.

از آنجایی که تعویض خودرو هزینه بسیار بالاتری از شما طلب می‌کند، می‌توانید با پرداخت مبلغ بسیار کمتری و البته پذیرفتن ریسک، به امید دریافت این دانگل باشید. این دانگل با گوشی‌های قدیمی اندرویدی مجهز به سیستم عامل اندروید ۹ پای نیز کار می‌کند.

  • تاریخ انتشار : 07 September 2020
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :