فسخ قراردادهای فروش خودرو افزایش یافت - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، گرانی قیمت خودرو ادامه‌دار است. قیمت خودرو به دلیل عدم عرضه خودرو از سوی خودروسازان و کمبود قطعه با افزایش بی‌سابقه رو به رو شده است. آیا به دلیل این حجم از افزایش قیمت‌ها معاملات خودرو از سوی فروشندگان فسخ می‌شود؟

مطالعه بیشتر: پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو از فسخ معاملات خودرو خبر داد و به تجارت‌نیوز گفت: این روزها کسانی که خودروهای خود را می‌فروشند از فروش خودرو منصرف می‌شوند و این فسخ معاملات خودرو در چند روز اخیر بیشتر شده است.

سعید موتمنی افزود: البته قیمت امروز خودرو نسبت به روز گذشته بین پنج میلیون تومان ارزان شده است. علت کاهش قیمت خودرو نیز این است، کسانی که در این شرایط شیطنت می‌کردند در بازار خودرو عقب‌نشینی ‌می‌کنند.

خریدار در بازار خودرو زیاد است

او به علت کاهش قیمت خودرو اشاره کرد و گفت: قیمت خودرو در چند روز اخیر به طور مصنوعی بالا رفته بود و حالا حباب قیمت‌ها ترکیده است. امروز قیمت خودرو ۲۰۷ به ۲۷۳ میلیون تومان رسیده است. پراید به قیمت ۱۰۲ میلیون تومان رسید. پرشیا هم با قیمت ۱۸۲ میلیون تومان معامله شده است. تیبا دو نیز ۱۲۵ میلیون تومان است. تیبا صندوق معمولی نیز با قیمت ۱۰۹ میلیون تومان خرید و فروش شده است.

از طرف دیگر اما فیروز نادری، فعال بازار خودرو به تجارت‌نیوز گفت: قیمت خودرو ارزان نشده است، بلکه روند قیمت صعودی است. با توجه به افزایش قیمت خودرو اما خریدار در بازار همچنان زیاد است.

  • تاریخ انتشار : 08 September 2020
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :