قیمت دنا پلاس به ۲۸۹ میلیون تومان رسید؛ آخرین قیمت‌ها در آشفته بازار خودرو - شرکت لیزینگ ایران خودرو

قیمت خودرو های داخلی این روزها به قدری رشد یافته که توان خرید خودرو برای درصد بالایی از جامعه از بین رفته است. کمتر کسی باور می‌کرد که روزی قیمت دنا پلاس به ۲۸۹ میلیون تومان برسد. رقمی که برای تمامی اقشار جامعه غیرقابل باور است. همین چندسال پیش با پرداخت چنین رقمی امکان سواری گرفتن از خودروهای باکیفیت وارداتی میسر بود.

قیمت خودروهای داخلی در لحظه در حال افزایش است و لیست قیمت‌ها روزانه به روز رسانی می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در همین خصوص توضیح داد: «این روزها به هیچ عنوان کاهش قیمتی در خصوص خودرو نداریم و چه بسا شاهد افزایش قیمت نجومی هم هستیم. بیشترین افزایش قیمت برای خودروهایی مانند پراید و ۲۰۶ بوده است. قیمت دنا پلاس به ۲۸۹ میلیون تومان رسیده است.»

سعید موتمنی در خصوص خرید و فروش خودروهای پیش فروش و فروش فوق العاده نیز بیان کرد: «خودروهایی که تحویل مشتری داده شده، اجازه فروش ندارند اما برخی این کار را انجام می دهند یعنی به صورت وکالتی خودرو را می فروشند و سود زیادی هم از این ماجرا می کنند که از این رو توصیه می شود افراد به هیچ عنوان سمت این نوع خرید و فروش نروند چرا که کاری بسیار ریسک پذیر است.»

وی گفت: «این روزها شاهد افزایش لحظه ای خودرو هستیم و به هیچ عنوان نمی توان بازار را پیش بینی کرد. امروز سمند ال ایکس ۱۷۳ میلیون تومان، سمند سورن ۲۱۲ میلیون تومان، پژو ۴۰۵، به ۱۷۴ میلیون تومان، پژو پارس tu۵ حدودا ۲۳۷ میلیون تومان، پژوپارس ۲۰۳ میلیون تومان معامله شد. قیمت دنا پلاس به ۲۸۹ میلیون تومان رسیده است.»

قیمت دنا پلاس

این مقام مسئول ادامه داد: «علاوه بر این امروز در بازار پژو ۲۰۶ تیپ۲ ، ۱۸۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، ۲۳۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ وی ۸، ۲۳۰ میلیون تومان، رانا ۱۹۲ میلیون تومان، هایما S۷ ، معادل ۶۶۰ میلیون تومان ، پژو ۲۰۷ i دستی ۲۷۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ i اتوماتیک ۳۹۰ میلیون تومان، دنا۲۶۰ میلیون تومان، دنا پلاس ۲۸۹ میلیون تومان، پراید X۱۱۱ حدودا ۱۰۸ میلیون تومان، پراید X۱۳۱ معادل ۹۸ میلیون تومان ، پراید ( X۱۳۲ ) ۹۹ میلیون تومان، تیبا ۲ ، ۱۳۲ میلیون تومان معامله شده است.»

به گفته موتمنی تیبا صندوق دار امروز ۱۱۸میلیون تومان، ساینا ۱۳۳ میلیون تومان و کوییک ۱۴۰میلیون تومان معامله شده است.

با توجه به شرایط فعلی کارشناسان از پیش‌بینی بازار خودرو دست کشیده و به اتفاق همگی معتقدند که در این شرایط تنها عاملی که می‌تواند بازار خودرو را به شرایط عادی برگرداند مدیریت این بازار به روشی صحیحی و اصولی و بدون از عوام فریبی است.

  • تاریخ انتشار : 09 September 2020
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :