۸۰ درصد خودرو‌های تحویلی، تعهدات معوق خودروسازان است - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، سهیل معمارباشی مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت، با حضور در استودیو پخش خبر ۲۱ درباره افزایش قیمت خودرو در بازار افزود: اتفاقاتی که در بازار خودرو می‌افتد تابعی از شرایط عرضه خودرو نیست و از شرایط فعلی اقتصاد کلان کشور پیروی می‌کند.

معمارباشی گفت: میزان تقاضای خودرو در کشور سالانه حدود یک میلیون می‌باشد و روزانه حدود دو هزار و ۷۰۰ تقاضای جدید برای خودرو ایجاد می‌شود.

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت درباره میزان تولید خودرو در کشور افزود: تولید خودرو امسال در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد افزایش و عرضه خودرو هم حدود پنج درصد افزایش داشته که ۱۵ درصد مابقی، تولید ناقص خودروسازان می‌باشد و همچنین شرکت ایران خودرو امسال حدود ۴۰ درصد افزایش تولید داشته است.

معمارباشی گفت: خودروسازان طرح‌های توسعه‌ای را متوقف نکردند و ملزم به عرضه خودروی ارزان قیمت با موتور کم مصرف هستند که در ایران خودرو و سایپا در حال پیگیری است و تا پایان سال نمونه این خودرو در بازار عرضه خواهد شد.

وی افزود: صنعت خودرو یک صنعت بین المللی است و تولید بعضی قطعات خودرو اگر در تیراژ بین المللی تولید نشود، اقتصادی نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

  • تاریخ انتشار : 08 September 2020
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :