آبروریزی مارکتینگ بی ام و؛ تبلیغ بی ام و M2 CS با استفاده از صدای موتور لامبورگینی - شرکت لیزینگ ایران خودرو

اگر پیگیر شبکه‌های اجتماعی شرکت بی ام و باشید احتمالا به تازگی ویدئویی را مشاهده کرده‌اید که بخش مربوط به آمریکای شمالی این خودروساز به مناسبت سال نوی میلادی منتشر کرده است. در این ویدئو یک دستگاه بی ام و M2 CS در غباری از دود در حال انجام حرکات نمایشی مشاهده می‌شود که با نشان دادن حرکت کیلومتر شمار از ۲۰۲۰ به ۲۰۲۱ یک خداحافظی پر سر و صدا را برای سال ۲۰۲۰ رقم می‌زند.

اما نکته‌ای که در این میان توجه علاقه‌مندان زیرک این شرکت را به خود جذب کرده آن است که این هواداران به سرعت متوجه شده‌اند که صدای قرار داده شده بر روی این ویدیو متعلق به محصول ۱۰ سیلندر شرکت لامبورگینی یعنی مدل هوراکان است و از آنجا که خود لامبورگینی نیز متعلق به آئودی و یکی از زیر مجموعه های فولکس واگن به شمار می‌رود یک آبروریزی اساسی برای بی ام و رقم خورده است. شرایط به گونه‌ای پیش رفته است که بی ام و آمریکا ناچار شده است به سرعت این ویدیو از شبکه های اجتماعی خود پاک کند.

بی ام و

اما از بد روزگار این اقدام دردی را از بی ام و دوا نکرده است. چرا که جیسون کامیسا یکی از ژورنالیست های مشهور خودرو به سرعت به این ویدیو واکنش نشان داده و پخش چنین ویدیویی آن هم از شرکت بزرگی همچون بی ام و را شرم آور توصیف کرده است.

موتور ۶ سیلندر خطی تویین توربو M2 CS

البته این اولین بار نیست که یک شرکت خودروسازی ویدیوی تبلیغاتی با صدای جعلی منتشر می‌کند اما از آنجا که بی ام و خود در دهه گذشته میلادی مشغول تولید محصولات شگفت انگیز و افسانه‌ای با موتور V10 (با کد S85) بوده به نوعی وضعیت غم انگیز و فاجعه بار بخش مارکتینگ این خودروساز مشخص شده است.

استفاده از صدای لامبورگینی هوراکان و آئودی R8 به عنوان آخرین خودروهای تولیدی مجهز به موتورهای جذاب و خوش صدای V10 آن هم برای بی ام و ای که خود سال‌ها در این حوزه خوش درخشیده است یک فاجعه است.

بی ام و

در هر صورت این شروع چندان قدرتمندی برای بی ام و در سال جدید میلادی نبوده است، به خصوص که چندی قبل نیز بخش روابط عمومی بی ام و در توییتر از الفاظ نامناسبی استفاده کرده بود که باعث بروز حواشی مختلفی برای این خودروساز آلمانی شد. از طرف دیگر این کمپانی طی ماه های گذشته در پی معرفی مدل های جدید خود با طراحی بسیار خاص و عجیب مورد هجمه بسیاری از طرفداران قدیمی خود و منتقدان دنیای خودرو قرار گرفته است.

با این وجود خودروی مورد اشاره در این تبلیغ یکی از بهترین محصولات اخیر بی ام و است و توانسته به عنوان خودروی سال مجله مشهور انگلیسی Evo را از آن خود کند.

  • تاریخ انتشار : 06 January 2021
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :