استون مارتین به خاطر فوم سقف برای کراس‌اوور DBX فراخوان داد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

کمپانی استون مارتین اعلام کرده برخی از مدل‌های به فروش رسیده از کراس‌اوور DBX در آمریکای شمالی را برای رفع عیب به نمایندگی‌های خود فرا خواهد خواند. به گفته این خودروساز انگلیسی، در مجموع ۱۵۱ دستگاه DBX که بین ۵ مارس الی ۲۲ اکتبر ۲۰۲۰ تولید شده‌اند، مشمول این فراخوان می‌شود.

علت فراخوان استون مارتین برای DBX عدم نصب بلوک‌های فومی در پوشش سقف اعلام شده است. این بلوک‌ها با هدف کاهش احتمال آسیب‌دیدگی سرنشینان در تصادفات نصب می‌شوند، از این رو نبود آنها ممکن است در سوانح صدمات جانی شدیدتری را در پی داشته باشد.

آنطور که سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا – موسوم به NHTSA – اعلام کرده، عدم دقت استون مارتین در مونتاژ DBX ریسک صدمه به سر را در سرنشینانی که کمربند خود را نبسته‌اند، افزایش می‌دهد. بر اساس اسناد NHTSA خوشبختانه تاکنون هیچگونه تصادف یا آسیبی جسمی که ناشی از نقص مذکور باشد، گزارش نشده است.

فراخوان استون مارتین برای کراس‌اوور DBX از ۳۱ ژانویه صادر خواهد شد. چنانچه فردی نسبت به مشمول بودن خودروی خود تردید داشته باشد، می‌تواند با شماره تلفن‌های اختصاصی که این کمپانی منتشر کرده، تماس بگیرد. پس از مراجعه خودروهای مشمول، تکنسین‌های استون مارتین موظف هستند بلوک‌های فوم سقف را به طور کاملا رایگان نصب کنند.

حتما می‌دانید DBX نخستین کراس‌اوور کمپانی استون مارتین محسوب شده و در زمره سریع‌ترین‌های کلاس خود جای می‌گیرد. این خودرو که در کلاس کراس‌اوورهای سایز متوسط لوکس قرار می‌گیرد، با قیمتی نزدیک به ۱۸۰ هزار دلار در ایالات متحده به فروش می‌رسد. نیروبخش DBX یک موتور ۴ لیتری V8 توئین توربو است.

این موتور که توسط AMG تولید می‌شود توانایی تولید ۵۴۲ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. با تکیه بر چنین پیشرانه قدرتمندی استون مارتین DBX قادر است در عرض ۴٫۵ ثانیه صفر تا صد را محقق نموده و در مسیر مستقیم به نهایت سرعت ۲۹۱ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

  • تاریخ انتشار : 12 January 2021
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :