تردد بین تهران و اغلب مراکز استان‌ها مجاز شد+ جدول رنگ‌بندی کرونایی شهرها - شرکت لیزینگ ایران خودرو

پس از افت و خیزهای بسیار، به نظر می رسد که سرانجام ستاد ملی کرونا موفق به یافتن راه حلی برای کاهش موثر مبتلایان و تلفات این بیماری شده است و آنطور که از شواهد و آمارهای رسمی پیداست، پس از ابلاغ دور اخیر محدودیت تردد بین شهرهای مختلف و وضع منع تردد در حد فاصل زمانی ۹ شب تا ۴ صبح، شاهد کاهش چشمگیر مبتلایان به کرونا بودیم که باعث کاهش آمار تلفات از بیش از ۴۰۰ نفر در هر روز به کمتر از یکصد نفر شده است.

حالا و در پی این کاهش قابل توجه، ستاد ملی کرونا تصمیم گرفته تا با تغییر رنگ بندی شهرهای سابقا قرمز و نارنجی به رنگ زرد، امکان تردد بین مراکز استان های مذکور را فراهم آورد. براساس ابلاغیه ای که امروز منتشر شد، تهران نیز در زمره شهرهای زرد رنگ قرار گرفته و براین اساس حالا ورود و خروج از تهران منعی ندارد، همچنین ورود به اغلب مراکز استان ها با پلاک های غیر بومی نیز مجاز تلقی می شود و نیازی به دریافت برگه تردد ندارد.

اما در خصوص شهرها و مراکز استان قرمز و نارنجی همچنان لزوم دریافت برگه تردد از طریق سامانه مربوطه وجود خواهد داشت.

با این حال همچنان منع تردد شبانه (بین ساعت ۲۱ تا ۴ صبح) در تمامی شهرهای زرد و قرمز و نارنجی به قوت خود باقی خواهد بود.

فهرست مراکز استان ها و شهرهای مجاز برای تردد بین شهری براساس رنگ بندی کرونایی – ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹

براساس تصویر زیر که امروز توسط وزارت بهداشت منتشر شده است، جز دو مرکز استان شمالی گیلان و مازندران یعنی رشت و ساری، تردد بین سایر مراکز استان کشور مجاز خواهد بود، اضافه شدن رنگ آبی در این تصویر در واقع بیانگر کم خطر تر بودن شرایط این شهرها نسبت به شهرهایی با رنگ زرد است.

متاسفانه شماری از شهرستان های که اغلب در استان های شمالی قرار گرفته اند نیز در زمره شهرهای قرمز و نارنجی قرار گرفته اند که تردد به این استان ها برای پلاک های غیر بومی مجاز نیست و نیازمند دریافت مجوز تردد از سامانه moi.ir/taradod است.

فهرست شهرهای با رنگ های قرمز و نارنجی براساس آمار ۲۰ دی ماه از طریق دانلود این فایل قابل مشاهده است.

همچنین شیوه دریافت این برگه تردد را می توانید از طریق این لینک مطالعه فرمایید.

  • تاریخ انتشار : 09 January 2021
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :