رکورد شکنی فروش بخش M power بی ام و در دوران شیوع کرونا - شرکت لیزینگ ایران خودرو

گروه بزرگ بی ام و در سال ۲۰۲۰ در حدود ۸٫۴ درصد خودروی کمتری به نسبت سال قبل به فروش رسانده است. با این وجود بخش M Power بی ام و توانست رکورد جدیدی را در سال ۲۰۲۰ به ثبت برساند. مجموع فروش ۳ برند بی ام و، مینی و رولزرویس برابر با ۲،۳۲۴،۸۰۹ دستگاه بوده است.

بخش M power بی ام و

البته در سه ماهه پایانی سال این گروه توانسته ۶۸۶،۰۶۹ دستگاه تولید کند و به نسبت سال ۲۰۱۹ در حدود ۳٫۲ درصد رشد داشته است. پرطرفدارترین محصولات لوکس بی ام و نیز سری ۷، سری ۸ و X7 است که در مجموع فروش ۱۱۵،۴۲۰ دستگاهی را ثبت کرده‌اند.

بخش M Power اما توانسته به رکورد فروش ۱۴۴،۲۱۸ دستگاه برسد که در این میان مدل X6 M نقش بسزایی را بازی کرده است و بی ام و انتظار دارد این عملکرد مثبت به واسطه عرضه مدل جدید M3 و M4 ادامه پیدا کند. این درحالیست که به دلیل شیوع ویروس کروناُ‌، پیش بینی میشد که فروش خودروهای لوکس و گران قیمت مسیری کاهشی را طی کند.

فروش محصولات رولزرویس نیز کاهش داشته است و ۳۷۵۶ دستگاه به فروش رسیده است. خودروهای برقی و هیبریدی بی ام و و مینی نیز در حدود ۱۹۲،۶۴۶ دستگاه فروش را در سال ۲۰۲۰ به ثبت رسانده‌اند که رشدی ۳۲ درصدی را نشان می‌دهد.

خبر دیگر مربوط به شرکت بی ام و اعلام قیمت دو مدل M3 و M4 Competiton است که قرار است به ترتیب با برچسب قیمت ۷۴،۷۵۵ و ۷۶،۰۵۵ پوندی در بازار انگلستان به فروش برسند.

این مدل مجهز به گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک و سیستم انتقال قدرت به هر چهارچرخ است.

مدل محور متحرک عقب نیز در تابستان سال جاری عرضه خواهد شد. همچنین بی ام و در حال کار بر روی مدل استیشن، سقف تاشو و مدل ۴ درب کوپه است تا سبد محصولات M3 و M4 کامل شود و در ادامه نیز باید منتظر مدل های قدرتمندتر و گران قیمت تر همچون CS و GTS باشیم.

در حال حاضر این مدل مجهز به موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر دو توربوشارژر با حداکثر قدرت ۵۰۳ اسب بخار است. مدل پایه یعنی M3 و M4 نیز از همین موتور اما با قدرت کمتر در حدود ۴۷۰ اسب بخار نیرو می گیرند.

  • تاریخ انتشار : 13 January 2021
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :