هفت نامزد نهایی خودروی سال ۲۰۲۱ اروپا معرفی شدند - شرکت لیزینگ ایران خودرو

هر ساله پیش از شروع نمایشگاه خودروی ژنو، لیستی از بهترین خودروهایی که قرار است در سال جاری میلادی برای اولین بار عرضه شود تحت عنوان خودروهای فینالیست مشخص و در نهایت با رای داوران خودروی سال انتخاب می‌شود.

برای سال ۲۰۲۱ نیز ۲۹ کاندید در نظر گرفته شده بود که در نهایت ۷ نامزد از بین آنها انتخاب شد.

خودروی سال

هفت نامزد نهایی شامل سیتروئن C4، سئات کوپرا فورمنتور، فیات ۵۰۰، لندرور دیفندر، اشکودا اکتاویا، تویوتا یاریس و فولکس واگن ID.3 هستند.

خودروهای نامبرده شده باید یک محصول کاملا جدید باشند و حداقل در پنج کشور اروپایی عرضه شوند.

۶۰ داور از ۲۳ کشور اروپایی نیز داوری تمام مراحل را برعهده می‌گیرند و خودرویی که بیشترین رای را کسب کند به عنوان خودروی سال اروپا انتخاب خواهد شد.

در واقع هر داور ۲۵ امتیاز دارد و بیش از ۱۰ امتیاز به هر خودرو نمی‌تواند بدهد. همچنین امکان انتخاب ۲ خودرو وجود ندارد و حداقل باید به ۵ خودروی مختلف امتیاز بدهد.

امسال با توجه به شیوع کرونا قرار است در تاریخ ۱ مارچ خودروی سال معرفی شود. سال گذشته پژو ۲۰۸ به عنوان خودروی سال اروپا انتخاب شد و سال ۲۰۱۹ نیز دو خودروی جگوار I-Pace و آلپاین A110 به عنوان خودروی سال انتخاب شدند.

Land_Rover-Defender_90-2020-1024-11

این مراسم به طور پیوسته از سال ۱۹۶۴ میلادی برگزار می‌شود. ۹ رسانه بزرگ و معتبر صنعت خودرو از ۹ کشور اروپایی به عنوان داور در این رقابت حاضر می‌شوند و خود خودروسازان هیچ دخل و تصرفی در انتخاب و برگزاری این مراسم ندارند.

fiat 500e

نکته جالب توجه عدم حضور خودروهای آمریکایی و آسیایی در این لیست است. به علت عدم حضور پر رنگ این خودروسازان در بازارهای اروپایی کمتر سهمی را از این رقابت دارند و حضور پر رنگ تر آنها در رقابت خودروی سال جهان است.

پیش از این و در سال ۲۰۱۸ دیجیاتو به صورت زنده مراسم سال خودروی اروپا که با اعلام ولوو XC40 به عنوان برنده به پایان رسیده بود را برای شما مخاطبین پوشش داده بود.

  • تاریخ انتشار : 10 January 2021
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :